Filip Chudý Správy Regióny

Totálne ignorantstvo: Vodič autobusu bez rúška, sledujte čo nasledovalo!

Nosenie rúšok sa stalo povinnosťou, pričom vo vozidlách verejnej dopravy bolo nutné ešte skôr. Lenže aj napriek tomu sa našiel vodič, čo to porušil.

Ilustračný obrázok k článku Totálne ignorantstvo: Vodič autobusu bez rúška, sledujte čo nasledovalo!
Zdroj: Dnes24.sk

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne na svojej facebookovej stránke informovalo o prípade vodiča považskobystrickej mestskej hromadnej dopravy, ktorý bol bez ochranného rúška.

Privolaná hliadka

„Na základe telefonického oznámenia občana policajná hliadka obvodného oddelenia z Považskej Bystrice zistila, že vodič autobusu MHD Považská Bystrica jazdil bez ochranného rúška tváre,“ oznámila polícia.

Ako ďalej uviedla, pri kontrole si rúško za prítomnosti policajnej hliadky nasadil. „Daný skutok bol oznámený na Regionálny úrad verejného zdravotníctva Trenčín,“ doplnilo KR PZ v Trenčíne.

Mali aj interný zákaz

Prevádzkovateľ považskobystrickej MHD Metská dopravná spoločnosť, a.s., (34 % akcií v nej patrí mestu Považská Bystrica, pozn.) pritom 15. marca na svojej stránke informoval o kampani „Rúško nie je hanba!“ a v rámci nej MDS nariadila, že „v záujme ochrany zdravia cestujúcich sa zakazuje vstup do vozidiel MHD bez použitia rúška, prípadne šálu, šatky alebo inej vhodnej alternatívy. Odporúčame používať aj rukavice.“

Zároveň cestujúcich spoločnosť vyzvala, aby využívali bezkontaktnú formu úhrady cestovného. „Žiadame cestujúcu verejnosť, aby dodržiava pokyny v autobuse. Aj touto cestou sa snažíme chrániť zdravie cestujúcej verejnosti a taktiež našich zamestnancov,“ píše sa tiež na stránke MDS.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie