Rastislav Búgel Zo zahraničia

TRAGÉDIA v Chorvátsku! Pri VÝBUCHU auta zomrelo 9-ročné dieťa z Česka

V Chorvátsku explodovalo auto s českou posádkou. Dve ženy sú v nemocnici. Zomrelo malé dieťa.

Ilustračný obrázok k článku TRAGÉDIA v Chorvátsku! Pri VÝBUCHU auta zomrelo 9-ročné dieťa z Česka
Zdroj: X.com/MUP-RH

V stredu 19. júna sa stala v Chorvátsku veľká tragédia. V oblasti mesta Obrovac zastavila rodina kvôli poruche auta pri krajnici.

Rodina z Česka

„Z nezisteného dôvodu došlo k výbuchu v oblasti Obrovace. Pri tejto udalosti bolo usmrtené jedno dieťa, zatiaľ čo dve ženy boli prevezené sanitkou do Všeobecnej nemocnice v Zadare k ďalšej lekárskej pomoci,“ informovala chorvátska polícia.

Server Zadarski.hr neskôr informoval, že išlo o rodinu z Českej republiky. Keď rodina zastavila na krajnici, mala nastať explózia.

Výbušné zariadenie?

Vo štvrtok ráno polícia informovala, že je podozrenie, že výbuch spôsobilo nástražné zariadenie: „Existuje podozrenie, že k výbuchu došlo v dôsledku aktivácie neznámeho výbušného zariadenia, ktoré sa nachádzalo v aute s českou poznávacou značkou, ktoré vlastnil český občan a ktoré zastavilo kvôli poruche na odpočívadle pozdĺž okresnej cesty ŽC-6025, v oblasti Bilišane.“

Výbuch neprežilo 9-ročné dieťa.

Polícia upresnila, že v nemocnici skončili traja dospelí Česi – dve 49– a 34-ročné ženy a 39-ročný muž. Ženy si v nemocnici nechali na doliečenie, muža prepustili do domácej starostlivosti.

Pre tn.cz smrť českého dieťaťa potvrdilo aj ministerstvo zahraničných vecí: „Bohužiaľ došlo k bližšie neupresnenému výbuchu, pri ktorom zomrel český občan a ďalší dvaja boli zranení. Obeťou je maloletý.“

Vážne zranenia

Portál dodáva, že jednu zo zranených žien v noci operovali pre poranenie brucha. Ráno bol jej stav stabilizovaný a ležala na JIS. „Druhá pacientka utrpela vážne poranenie oka a bolo o ňu primárne postarané na oftalmologickom oddelení, kde sa nachádza. Zatiaľ je stabilizovaná a podstupuje ďalšiu liečbu,“ informovala zadarská nemocnica.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM