han Krimi

TRAGÉDIA v Petržalke: Prečo trvalo policajtom tak DLHO nájsť byt, v ktorom bol mŕtvy chlapec?

Prípad mŕtveho deväťročného dieťaťa, ktoré našli policajti v nedeľu (19. 3.) popoludní v jednom z bytov v bratislavskej Petržalke, vyšetrujú ako obzvlášť závažný zločin vraždy.

Ilustračný obrázok k článku TRAGÉDIA v Petržalke: Prečo trvalo policajtom tak DLHO nájsť byt, v ktorom bol mŕtvy chlapec?
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

TASR o tom informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Traja mŕtvi

Nájdeniu mŕtveho dieťaťa predchádzali dve tragické udalosti, keď muž a žena zomreli v dôsledku pádu z okna bytovky na Vyšehradskej ulici. „Vo vzťahu k pádu 27-ročného muža z jedného z bytov obytného domu, v dôsledku ktorého muž utrpel zranenia, ktorým v priestoroch nemocnice podľahol, bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia,“ priblížil hovorca.

V prípade 39-ročnej ženy bolo začaté trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia.

„Vyšetrovanie v tomto prípade v súčasnej dobe aj naďalej intenzívne pokračuje. Z dôvodu, aby nedošlo k jeho zmareniu, bližšie informácie poskytneme, až keď to situácia vo vyšetrovaní umožní,“ dodal Szeiff.

Vysvetlenie polície

Policajti sa snažili objasniť, ako postupovali na Vyšehradskej ulici. „Ihneď po prijatí prvotného oznámenia o páde muža z jedného z bytov, policajti na mieste začali vykonávať potrebné úkony s cieľom objasnenia okolností tejto udalosti. Policajti pristúpili k tejto situácii zodpovedne a na mieste vykonali bezodkladne po príchode prvotné úkony,“ napísali muži zákona na Facebook.

„V zmysle prijatého oznámenia však nebolo jednoznačne zrejmé, z ktorého bytu 7-poschodového obytného domu k pádu muža došlo, rovnako tento muž pri sebe nemal žiadny doklad totožnosti a zároveň nikto z obyvateľov obytného domu muža nespoznal,“ pokračuje polícia.

Ľudia neboli doma

Policajti sa v rámci úkonov snažili skontaktovať s obyvateľmi každého z bytov uvedeného domu, avšak nie s každým sa podarilo nadviazať kontakt. „V rámci preverovania okolností udalosti na mieste činu policajti získali od obyvateľov domu informácie, ktorých hodnovernosť bolo potrebné verifikovať, avšak vzhľadom na neprítomnosť viacerých obyvateľov bytového domu bolo preverovanie časovo náročnejšie. Pri viacerých bytoch nikto nereagoval na opakované pokusy o skontaktovanie,“ vysvetľujú muži zákona.

„V tom čase neexistoval zákonný dôvod, aby policajti využili svoje oprávnene a otvorili niektorý z bytov. V rámci vykonaných úkonov bola využitá aj možnosť služobného dronu,“ tvrdí polícia.

Rýchla identifikácia ženy

Až po druhej udalosti – pádu osoby ženského pohlavia sa podarilo polícii identifikovať totožnosť ženy a následne lokalizovať konkrétny byt. „Následne po splnení zákonných dôvodov – tzn. byt nikto neotváral, nepodarilo sa nadviazať kontakt s nikým v byte a vzniklo dôvodné podozrenie, že sa v ňom môže nachádzať ďalšia osoba, policajti využili svoje zákonné oprávnenia a do bytu vošli. Vyšetrovanie v tomto prípade v súčasnej dobe aj naďalej intenzívne pokračuje. Z dôvodu, aby nedošlo k jeho zmareniu, bližšie informácie poskytneme až keď to situácia vo vyšetrovaní umožní,“ uzavreli policajti.

Ďalšie aktuálne témy

AKTUALIZÁCIA INFORMÁCIÍ V SÚVISLOSTI S TRAGICKOU UDALOSŤOU V BRATISLAVE V súvislosti so včerajšou tragickou udalosťou,...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Monday, March 20, 2023
Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM