Zo zahraničia

Trump sa PRIZNAL k zľahčovaniu koronavírusu: Je oveľa smrteľnejší než ťažká chrípka

Voči Trumpovi sa v stredu spustila vlna kritiky. Vyšlo totiž najavo, že pred polrokom priznal novinárovi, že vedome zľahčuje hrozbu nového druhu koronavírusu v USA.

Ilustračný obrázok k článku Trump sa PRIZNAL k zľahčovaniu koronavírusu: Je oveľa smrteľnejší než ťažká chrípka
Zdroj: TASR

Americký prezident Donald Trump počas štvrtkového zjazdu v Michigane prirovnal svoje zľahčovanie hrozby nového druhu koronavírusu k upokojovaniu verejnosti britským premiérom Winstonom Churchillom v čase druhej svetovej vojny. Informovala o tom v piatok agentúra DPA.

Podľa nej sa Trump odvolal na nepresnosť, keď tvrdil, že Churchill „často vyšiel na strechu v Londýne a rečnil“ počas toho, ako nacisti mesto bombardovali.

Churchill síce nacistické nálety zo strechy pozoroval, nie je o ňom však známe, že by sa počas toho prihováral verejnosti.

„Vždy hovoril s pokojom v hlase,“ uviedol Trump. „Urobili sme správnu vec a vykonávame takú prácu, ako nikto iný,“ dodal.

Zľahčovanie hrozby

Voči Trumpovi sa v stredu spustila vlna kritiky. Vyšlo totiž najavo, že pred polrokom priznal investigatívnemu novinárovi Bobovi Woodwardovi, že vedome zľahčuje hrozbu nového druhu koronavírusu v USA.

Počas štvrtkovej tlačovej konferencie dostal Trump otázku, prečo „klamal“ americkému národu. „Neklamal som. Povedal som, že musíme byť pokojní. Nesmieme byť v panike,“ obhajoval sa Trump.

Podľa denníka The Washington Post Trump o hrozbe vírusu vedel už vo februári. Woodwardovi vtedy údajne povedal, že koronavírus „je oveľa smrteľnejší než ťažká chrípka“.

V Spojených štátoch, pandémiou najviac zasiahnutej krajine sveta, doposiaľ zomrelo na ochorenie COVID-19 približne 190-tisíc ľudí.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM