Týždeň v znamení smrteľných nehôd: Tri zrážky na železniciach si vyžiadali obete

Na tratiach Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) došlo počas uplynulého týždňa k trom zrážkam človeka s vlakom. Všetky boli smrteľné.

Ilustračný obrázok k článku Týždeň v znamení smrteľných nehôd: Tri zrážky na železniciach si vyžiadali obete
Zdroj: Prezídium HaZZ

Ako informoval Dávid Bozsaky z odboru komunikácie Generálneho riaditeľstva ŽSR, zmeškaných bolo celkovo 29 vlakov osobnej dopravy.

K zrážkam osôb s vlakom došlo v úseku Raslavice – Bardejov, Cífer – Trnava a na železničnej stanici (ŽST) Piešťany. Neoprávnene sa pohybujúcu osobu v priechodnom priereze koľaje spozoroval rušňovodič nákladného vlaku v úseku Slovenské Nové Mesto – Streda nad Bodrogom. Privolaná hliadka polície osobu nenašla, udalosť nemala vplyv na dopravu.

ŽSR ako správca infraštruktúry opakovane apelujú na všetkých vodičov, chodcov, cyklistov, aby si pred železničným priecestím počínali vždy mimoriadne opatrne, najmä sa presvedčili, či môžu bezpečne prejsť cez železničné priecestie.

Opakovane vyzývajú rodičov, aby svoje deti vystríhali pred situáciami, v ktorých môže byť ohrozený ich život. „Žiadame rodičov, aby svoje deti naučili, že železnica nie je v žiadnom prípade miesto pre hry. Tiež, aby rodičia dôsledne deťom vysvetlili, čo môžu tieto riskantné hry znamenať, ako sa môže zdanlivo nevinná hra vypomstiť a skončiť sa až tragicky,“ upozorňujú ŽSR.

Vandali vyčíňali na železniciach aj minulý týždeň. Vlámanie do bufetu na ŽST Šaľa oznámil výpravca, privolaná hliadka polície páchateľov zadržala. Cestujúci rozbil vchodové dvere do zákazníckeho centra, okno a tri výplne osobných pokladníc. Po príchode osobného vlaku do ŽST Bratislava hlavná stanica vlakvedúca nahlásila sprejovanie vozňa grafiti.

Foto: ilustračné

Vo videu si môžete pozrieť simulovanú zrážku vlaku s osobným automobilom.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR