Eliška Šándorová Rôzne

Ukážme, že sme ĽudiaĽuďom: Pomôcť rodinám obetí nehody autobusu a povodne môžete aj vy

V stredu 13. novembra Slovenskom otriasla nehoda autobusu a rýchla povodeň, ktoré kruto zasiahli do života viacerých rodín. Podporme ich, aby sa im aspoň o kúsok ľahšie vracalo do života...

Ilustračný obrázok k článku Ukážme, že sme ĽudiaĽuďom: Pomôcť rodinám obetí nehody autobusu a povodne môžete aj vy
Zdroj: pixabay.com

Nebol to „čierny piatok“, ale streda 13. novembra a 13. hodina, ktoré kruto a smutne zasiahli celé Slovensko. Pri tragickej nehode pri Malante neďaleko Nitry sa zrazilo nákladné auto s autobusom. V autobuse sa viezli najmä mladí ľudia, ktorí sa vracali zo škôl. Nehoda si (nateraz) vyžiadala 12 obetí, z toho štyri maloleté deti, a takmer 20 zranených.

Nešťastiu ale v tento deň nebol koniec. Vo večerných hodinách v Revúcej strhla rozvodnená rieka tri ženy, ktoré zachraňovali zvieratá z útulku, pričom ich nešťastne stiahol silný prúd rieky Muráň. Podľa posledných správ jedna zahynula a dve sú nezvestné.

Prísť domov nemusí byť samozrejmosť

Tieto udalosti navždy poznačia všetkých zúčastnených a tiež ich rodiny. Najviac tých, ktorí sa budú musieť vyrovnávať so stratou milovaných – detí, vnúčat, súrodencov, rodičov a starých rodičov.

Náš partnerský darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk zaregistroval výzvu pre pomoc tým, ktorým včerajšok navždy vzal blízkych.

„Nečakaná tragická udalosť nás mnohých môže dostať aj do existenčných problémov. Aj preto chceme pomôcť pozostalým aspoň s nákladmi na poslednú rozlúčku s blízkymi. Darované peniaze rozdelíme na rovnaké čiastky pre rodiny obetí,“ znie vo výzve.

Prísť domov nemusí byť samozrejmosť pre nikoho z nás… Do pomoci rodinám sa môžete zapojiť od 14. novembra 2019 do 16. decembra 2019. Všetky informácie o spôsobe podpory nájdete TU.

Rýchle správy

Najčítanejšie