Zo zahraničia

Ukrajina OPEVŇUJE hranicu s Bieloruskom: Stavia vysoký betónový múr

Tri kilometre dlhý múr vyrastá na hraniciach Ukrajiny s Bieloruskom. Pribudli aj vrecia s pieskom a priekopy.

Ilustračný obrázok k článku Ukrajina OPEVŇUJE hranicu s Bieloruskom: Stavia vysoký betónový múr
Zdroj: Twitter.com/NEXTA

Ukrajina buduje železobetónový múr a ďalšie opevnenia na svojich hraniciach s Bieloruskom, blízkym spojencom Kremľa, ktorého Moskva využila ako základňu pre inváziu na Ukrajinu z 24. februára. TASR správu prevzala v piatok z agentúry Reuters.

Meria tri kilometre

Námestník vedúceho úradu ukrajinského prezidenta Kyrylo Tymošenko uviedol, že vo Volynskej oblasti na hraniciach s Bieloruskom, ktoré podľa Kyjeva zostáva hrozbou, vyrástol tri kilometre dlhý múr s ostnatým drôtom.

Nachádza sa tam podľa neho aj vrecia s pieskom a priekopy.

Prečítajte si tiež

Ďalšie práce

„Tým sa to nekončí, ale nebudeme zverejňovať podrobnosti,“ povedal Tymošenko. Ďalšie práce podľa neho prebiehajú aj v Rivnenskej a Žytomyrskej oblasti, ktoré tiež hraničia s Bieloruskom.

Tymošenko zverejnil tiež fotografie, na ktorých vidno príslušníkov bezpečnostného úradu odvíjať ostnatý drôt vedľa múru, ktorý sa zdal vysoký viac ako dva metre.

Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov vo štvrtok pre Reuters povedal, že zo strany Bieloruska stále existuje hrozba, ale tamojšie sily sú podľa neho „v pasívnej pozícii“. Ukrajina má s Bieloruskom vyše tisíc kilometrov dlhé štátne hranice.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM