Aktualizované Zo zahraničia

Ukrajinské nákupné centrum zasiahli RAKETY: Zahynulo najmenej DESAŤ ľudí

Ruské rakety dopadli v pondelok na obchodné centrum plné civilistov. Budovu zachvátili plamene. Hlásia najmenej desať mŕtvych a desiatky zranených.

Ilustračný obrázok k článku Ukrajinské nákupné centrum zasiahli RAKETY: Zahynulo najmenej DESAŤ ľudí
4
Galéria
Zdroj: TASR/AP

Ruský raketový útok na nákupné centrum Amstor v Kremenčuku v Poltavskej oblasti na Ukrajine si vyžiadal najmenej desať mŕtvych a 40 zranených. Oznámil to na sociálnej platforme Telegram náčelník Poltavskej oblastnej vojenskej správy Dmytro Lunin, informuje TASR.

Lunin sa odvolal na Ukrajinskú štátnu službu pre výnimočné situácie, podľa ktorej požiar v nákupnom centre zasiahol plochu jedného hektára.

Ďalšie udalosti

Cez tisíc civilistov

Na likvidáciu požiaru nasadili 115 členov záchranných zložiek, 18 kusov techniky a aj požiarny vlak. Na záchrannej operácii sa podieľa tiež polícia, Národná garda i armáda. Šírenie požiaru sa medzičasom podarilo zastaviť.

„Už teraz je všetkým jasné, čo je cieľom Ruska – genocída Ukrajincov,“ komentoval útok Lunin.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj predtým na Telegrame napísal, že v nákupnom centre sa v čase raketového útoku nachádzalo viac než tisíc civilistov.

Ako pokračoval Zelenskyj, nákupné centrum nepredstavovalo pre ruskú armádu žiadne nebezpečenstvo a nemalo ani strategický vojenský význam.

Je preto presvedčený, že „okupantov hnevá snaha ľudí žiť normálny život“.

Desiatky zranených

Zástupca vedúceho prezidentskej kancelárie Kyrylo Tymošenko neskôr na Telegrame potvrdil úmrtie dvoch osôb. Podľa neho je zatiaľ potvrdených približne 20 zranených, z toho deviati majú ťažké zranenia. „Záchranná operácia pokračuje,“ uviedol.

Náčelník Poltavskej oblastnej vojenskej správy Dmytro Lunin útok odsúdil ako „vojnový zločin“ a „zločin proti ľudskosti“.

„Je to otvorený a cynický akt teroru voči civilnému obyvateľstvu. Rusko – teroristický štát,“ napísal Lunin taktiež na Telegrame.

V Kremenčuku sa nachádza najväčšia ropná rafinéria na Ukrajine.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Súvisiace články

Zdroj: Facebook

DENACIFIKÁCIA NÁKUPNÉHO CENTRA ☠️Ruské rakety v pondelok zasiahli zaplnené nákupné centrum v Kremenčuku v Poltavskej...

Posted by Hoaxy a podvody - Polícia SR on Monday, June 27, 2022
Raketový útok na ukrajinské nákupné centrum plné ľudí
4
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM