Webnoviny - Svet

Umelci sa pre dane posťažovali ministrovi

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 18. augusta (WEBNOVINY) – Umelci, ktorí nesúhlasia s návrhom daňovo-odvodovej reformy, sa dnes stretli s ministrom kultúry Danielom Krajcerom, aby mu oznámili, že naďalej trvajú na kľúčovej požiadavke mať možnosť uplatniť si paušálne výdavky vo výške 40 percent z príjmu.

Predstavitelia Slovenskej koalície pre kultúrnu diverzitu (SKKD), v ktorej sú umelci združení, ministrovi vysvetľovali, že sú okrem iného proti zavedeniu sociálnych odvodov na neaktívne príjmy v podobe tantiém.

„Daniel Krajcer si vypočul aj ďalšie návrhy predstaviteľov Grémia SKKD a deklaroval, že si uvedomuje spoločenský a ekonomický význam umenia a umelcov pre celú spoločnosť,“ informovala hovorkyňa rezortu kultúry Eva Chudinová. Minister podľa jej slov prisľúbil, že sa bude zasadzovať za zlepšenie sociálneho a ekonomického postavenia umelcov.

Viac o tejto téme sa dočítate v:

Umelci a živnostníci útočia na Miklošovu reformu Umelci kritizujú návrh daňovo-odvodovej reformy Na Slovensku je viac ako 100 tisíc živnostníkov z donútenia

Tento týždeň sa umelci a živnostníci v boji proti vládnemu návrhu daňovo-odvodovej reformy zjednotili, keď podpísali Deklaráciu o spoločnom postupe. Sú proti ďalšiemu zvyšovaniu daňového a odvodového zaťaženia. Deklaráciu by mali na stôl dostať všetky koaličné politické strany. Jej signatári chcú rokovať aj s predsedníčkou vlády Ivetou Radičovou.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM