ELA Správy Politika

Únia Rómov sa domáha 500 eur: Matovičovci to pred voľbami sľúbili a my sme ich VOLILI!

Hoci táto téma pri aktuálnych spoločenských a politických témach veľmi nerezonuje, Rómovia nezabudli! Domáhajú sa sľúbených 500 eur, ktorými sa pred parlamentnými voľbami oháňal Igor Matovič.

Ilustračný obrázok k článku Únia Rómov sa domáha 500 eur: Matovičovci to pred voľbami sľúbili a my sme ich VOLILI!
Zdroj: Facebook.com/Únia Rómov na Slovensku

Jedno trestné oznámenie za druhým. A to všetko pre „volebných 500 eur“, ktoré sľuboval Igor Matovič a jeho verní. Únia Rómov na Slovensku a Matovičovo hnutie Slovensko (predtým OĽaNO) sú v spore.

Trestné oznámenia

Odštartovalo to podanie 14. decembra 2023, kedy členovia únie dali trestné oznámenie v súvislosti s 500-eurovým príspevkom za účasť vo voľbách, poslanec Peter Pollák mladší podal následne trestné oznámenie za ohováranie.

V pondelok 4. marca vypovedal na polícii v Galante predseda občianskeho združenia Únia Rómov na Slovensku František Tanko.

„S údivom sledujeme aktivity „akože” rómskych poslancov Pollákovcov za OĽANO, ako neustále a systematicky obhajujú nemorálne konanie Matoviča spojené so sľubom 500 Eur za hlasy vo voľbách do NR SR v roku 2023. Keby sa nejednalo o tému, ktorá negatívne ovplyvnila tých najbiednejších ľudí, tak by sme sa mohli len zasmiať,“ píše sa vo vyhlásení.

Zastierací manéver?

„Vnímame ho len ako zastierací manéver z ich strany, pretože konanie Únie Rómov na Slovensku a Františka Tanka v žiadnom prípade nezakladá skutkovú podstatu trestného činu ohovárania. Naše tvrdenia o volebnej korupcii Matoviča a Pollákovcov vychádzajú len z vyhlásení ich samých a z verejne dostupných výstupov médií,“ uviedla únia vo svojom stanovisku.*

Zároveň sa pýtajú, prečo dodnes príslušné orgány nezačali konať v prípade ich trestného oznámenia, ktoré krajská prokuratúra v Prešove postúpila na Úrad špeciálnej prokuratúry.

„Zvažujeme a pripravujeme ďalšie právne kroky voči konaniu Pollákovcov, Matoviča a OĽANO, keďže František Tanko čelil z ich strany vyhrážkam a ohováraniu,“ dodala únia.

Kde je sľúbených 500 eur?

Rómovia naďalej tvrdia, že Matovičovci im pred parlamentnými voľbami 2023 sľúbili 500 eur za účasť vo voľbách, čo spôsobilo, že mnoho Rómov volilo práve hnutie Slovensko.

Sú presvedčení, že bez týchto hlasov by sa hnutie do parlamentu nedostalo. Nakoniec žiadnu odmenu nedostali, keďže Národná rada SR neschválila návrh lídra hnutia Slovensko Igora Matoviča na odmenu pre voličov za účasť vo voľbách.

„Z indícii je zjavné, že konanie volebnej korupcie Matoviča a Pollákovcov má charakter organizovanej zločineckej skupiny,“ tvrdia Rómovia z únie.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM