Webnoviny - Svet

Úrad splnomocnenca má prejsť pod ministerstvo vnútra

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 26. júna (WEBNOVINY) – Úrad splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre rómske komunity by sa mal spod Úradu vlády SR dostať do pôsobnosti ministerstva vnútra.

Vyplýva to z návrhu Štatútu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, ktorý bude v stredu 27. júna schvaľovať vláda.

Splnomocnenec má postavenie poradného orgánu vlády, no úrad splnomocnenca sa podľa nového štatútu zriaďuje na ministerstve vnútra.

Podľa starého štatútu z roku 2003 patrí úrad priamo pod Úrad vlády SR. Splnomocnenec zodpovedá za výkon svojej funkcie a za činnosť úradu vláde. Nový štatút uvádza, že svoju činnosť má koordinovať s podpredsedom vlády a ministrom vnútra.

Navrhovaný štatút tiež určuje, že zamestnanci úradu sú v pracovnoprávnom vzťahu k ministerstvu. Riadení sú priamo splnomocnencom. Výdavky spojené s plnením úloh splnomocnenca a úradu sa hradia zo štátneho rozpočtu.

Návrh rozpočtu na plnenie úloh splnomocnenca a úradu sa predkladá ako súčasť rozpočtovej kapitoly ministerstva. Plat splnomocnenca určuje vláda, ktorá ho aj vymenúva a odvoláva. Ak nový štatút vláda schváli, platiť bude od 1. septembra 2012. Agentúra SITA požiada o reakciu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity Miroslava Polláka.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM