Rastislav Búgel Cestovanie

V Chorvátsku vám hrozí BIZARNÁ pokuta! Za HÁDKU s partnerom môžete zaplatiť 4-tisíc eur

Niektoré zákony a zákazy vyznievajú pre našinca poriadne absurdne. Pozor si treba dať aj v Chorvátsku, kde vám môžu dať mastnú pokutu za vec, ktorá by vám ani vo sne nenapadla, že je zakázaná.

Ilustračný obrázok k článku V Chorvátsku vám hrozí BIZARNÁ pokuta! Za HÁDKU s partnerom môžete zaplatiť 4-tisíc eur
Zdroj: Dnes24.sk

Ak sa tento rok vyberiete do Chorvátska so svojou polovičkou, dávajte si pozor. V destináciách ako Split alebo Dubrovník vám hrozí mastná pokuta za antisociálne chovanie.

Ako na základe správy Daily Star informuje server tn.cz, ide napríklad aj o partnerskú hádku!

V takomto prípade sa pokuta môže vyšplhať až na 4-tisíc eur. Dovolenku si tak radšej v pokoji užite a nehádajte sa pre banality. V opačnom prípade sa vám pobyt môže pekelne predražiť.

Hrozba vysokej pokuty

„Oficiálne síce nie je nikde nič o pokutách za partnerské hádky uvedené, no ide skôr o to, že si niekto takýto spor môže vyložiť ako narušenie verejného poriadku,“ povedal pre tn.cz hovorca Asociácie cestovných kancelárií (ACK) Jan Papež.

Dávajte si pozor

„Zákon je samozrejme vždy ohybný a keď chcete niekoho potrestať, využiť je možné rôzne paragrafy. Ľudia by si teda mali dávať pozor, aby žiadnym spôsobom nenarušovali verejný poriadok. Celú tú záležitosť ale nevnímam ako čisto chorvátsky problém. Aj v iných populárnych destináciách sveta sú miestni ľudia na turistov vysadení. A políciu žiadajú o prísnejší postup," dodal.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM