Krimi

V kauze bývalej poisťovne bolo obvinených osem ľudí: Údajne by malo ísť o Rapid life

Finančná polícia zadržala dve osoby z bývalého vedenia košickej akciovej spoločnosti, pôsobiacej v poisťovníctve. Podľa informácií TASR ide o Rapid life.

Ilustračný obrázok k článku V kauze bývalej poisťovne bolo obvinených osem ľudí: Údajne by malo ísť o Rapid life
Zdroj: TASR

Aby zaisťovacia akcia bola úspešná, finančná polícia prijala opatrenia aj proti možnému mareniu dôkazov na príslušnom katastri a v budove poisťovne. Prokurátor vydal príkaz na zaistenie majetku. Ešte v utorok (12. 3.) vyšetrovateľ finančnej polície obvinil osem osôb z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a zločinu poškodzovania veriteľa. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Konkrétne ide o Petra T. (66), Pavla F. (62), Petra T. (37), Adrianu T. (63), Juraja M. (66), Oľgu M. (63), Igora H. (70) a Roberta V. (60). Momentálne prebiehajú procesné úkony, viac informácií poskytne polícia hneď, ako to procesná situácia dovolí.

Nútenú správu zaviedla v poisťovni v polovici júna 2017 Národná banka Slovenska (NBS). Dôvodom boli zistenia, že poisťovňa závažne ohrozuje práva klientov. Návrh na vyhlásenie konkurzu v poisťovni podala koncom novembra 2017 nútená správkyňa Irena Sopková.

Poškodených bolo takmer 15 000 fyzických osôb a okolo 50 právnických osôb v celkovej výške 26 miliónov eur.

Ku dňu podania návrhu na vyhlásenie konkurzu pritom bol majetok spoločnosti podľa jej slov nepatrný. Nútená správkyňa podala na štatutárov poisťovne trestné oznámenie. Bývalé vedenie poisťovne tvrdilo, že vyhlásenie nútenej správy bolo nezákonné a malo tak dôjsť k porušeniu práva na spravodlivý proces.

Polícia SR 25. februára informovala, že dvaja pracovníci NBS sa mali dopustiť obzvlášť závažného zločinu protiprávnym rozhodnutím o zavedení nútenej správy pre Rapid life. Obvineným Ivanovi B. (55) a Monike I. (47) hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na desať až 20 rokov. NBS následne oznámila, že vzhľadom na zvláštny priebeh konkurzu podáva na poisťovňu Rapid life v kauze ďalšie trestné oznámenie. Kritizovala pritom, že namiesto pravdepodobných páchateľov sú stíhaní jej pracovníci.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM