Lucia Lauková Krimi

V kauze Mariatchi padol trest: Za dokopanie majiteľa baru pôjde útočník za mreže

Útočník, ktorý dokopal počas silvestrovskej noci v roku 2014 majiteľa nitrianskeho baru Mariatchi, si vypočul trest. Súd ho posiela do väzenia.

Ilustračný obrázok k článku V kauze Mariatchi padol trest: Za dokopanie majiteľa baru pôjde útočník za mreže
Foto: Rastislav Búgel

Na šesť rokov a šesť mesiacov odsúdil Krajský súd v Nitre Jána Ď. za to, že 1. januára 2014 dokopal majiteľa baru Mariatchi. Vo štvrtok 3. augusta tým potvrdil rozhodnutie prvostupňového súdu. „Odsúdený bol zaradený do Ústavu na výkon trestu odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia. Toto rozhodnutie nadobudlo dňom rozhodnutia Krajského súdu v Nitre právoplatnosť,“ informoval hovorca súdu Mário Pivarči. O rozsudku ako prvý informoval denník SME.

Ku skutku, za ktorý bol Ján Ď. odsúdený, došlo počas silvestrovskej noci v roku 2014. Ráno 1. januára niekto rozbil na bare Mariatchi okno. Potom, ako majiteľ podniku Radovan Richtárik vybehol von, stal sa obeťou viacerých útočníkov. Trestné stíhanie dvoch mužov bolo zastavené, ďalší z nich, František B. už bol odsúdený na ročný podmienečný trest. Ján Ď. bol odsúdený za to, že poškodeného pri útoku kopal do hlavy a do nohy.

Pred súd sa ešte stále nedostal starší prípad, keď na bar Mariatchi a jeho hostí v októbri 2013 zaútočila skupina mužov s vyholenými hlavami. V tomto prípade bolo obžalovaných päť osôb. Jeden z nich, bývalý profesionálny vojak Tomáš S., sa k činu priznal a uzavrel s prokuratúrou dohodu o vine a treste. Za útok dostal pokutu 400 eur.

Hlavné pojednávanie v tomto prípade sa malo začať v júni tohto roku, jeden z obžalovaných sa však na súd nedostavil, ospravedlňoval sa tým, že sa mu pokazilo auto. Súd vytýčil ďalší termín pojednávania na koniec septembra.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM