Aktualizované Zo zahraničia

V škole pri Helsinkách sa strieľalo: Hlásia niekoľko ZRANENÝCH

Na základnej škole neďaleko fínskeho hlavného mesta došlo k streľbe.

Ilustračný obrázok k článku V škole pri Helsinkách sa strieľalo: Hlásia niekoľko ZRANENÝCH
5
Galéria
Zdroj: TASR/AP

Dvanásťročný chlapec strieľal v utorok ráno z ručnej zbrane v škole v meste Vantaa na okraji Helsínk a zranil tri deti, oznámila polícia. Dodala, že útočník je vo väzbe. TASR prevzala informácie z tlačovej agentúry AFP.

Tri zranené deti

Školu vo Vantaa navštevuje okolo 800 žiakov a má 90 zamestnancov. Deti v prvom až deviatom ročníku sú vo veku sedem až 15 rokov.

„Pri streleckom incidente boli zranené deti,“ uviedla polícia krátko po 10.00 h miestneho času (09.00 h SELČ) s tým, že ranených odviezli do nemocnice. Rodičia žiakov navštevujúcich školu médiám povedali, že k streľbe došlo v triede.

Podozrivého zadržali

Polícia prijala hlásenie o streľbe o 09.08 h. Neskôr uviedla, že podozrivý a zranení sú všetko deti vo veku 12 rokov. Po streľbe mesto Vantaaa aktivovalo krízový štáb, informovali miestne médiá.

V aktualizovanej správe okolo 11.30 h polícia informovala, že podozrivého zadržala v oblasti Helsínk, správal sa „pokojne“ a mal pri sebe strelnú zbraň. Polícia ešte pred zadržaním strelca vyzvala ľudí, aby sa vyhýbali tejto oblasti a zdržiavali sa vo vnútri budov. „Neotvárajte dvere cudzím ľuďom,“ dodala vtedy vo varovaní.

„Môžem si len predstavovať, akú bolesť a obavy zažívajú v týchto chvíľach mnohí rodičia. Podozrivého sa podarilo chytiť, situáciu rieši polícia,“ uviedla na sociálnej sieti X ministerka vnútra Mari Rantanenová.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Streľba na základnej škole v Helsinkách
5
Galéria
Zdroj: TASR/AP
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM