Svet

V Štrasburgu ako v bojovej zóne: Pripravené je elitné komando i vrtuľníky nad mestom

Policajná prefektúra v Štrasburgu v stredu dopoludnia zrevidovala bilanciu obetí útoku v blízkosti vianočných trhov v historickej časti mesta. Vyplýva z nej, že o život prišli dvaja ľudia a zranenia ich utrpelo 14.

Ilustračný obrázok k článku V Štrasburgu ako v bojovej zóne: Pripravené je elitné komando i vrtuľníky nad mestom
11
Galéria
Zdroj: TASR

Informoval o tom spravodajský portál LCI s tým, že ide o predbežnú bilanciu. Portál LCI dodal, že zranenia deviatich ľudí hodnotia lekári ako vážne. Zvyšných päť osôb utrpelo ľahšie zranenia.

Identifikovaná bola zatiaľ len jedna obeť – ide o 45-ročného turistu z Thajska. Do Štrasburgu pricestoval spolu s manželkou len niekoľko hodín pred útokom, ku ktorému došlo krátko pred 20.00 h SEČ.

Páchateľ útoku je stále na úteku. Podľa spravodajského portálu RTL polícia pozná trasu, po ktorej páchateľ unikal z mesta. Posledným svedkom jeho pohybu je taxikár, ktorý ho pod hrozbou použitia násilia odviezol na okraj štvrte Neudorf ležiacej v južnej časti Štrasburgu.

Na zásah proti páchateľovi je pripravené aj elitné komando RAID. Nad mestom patrolujú policajné vrtuľníky. Posilnená je aj kontrola na francúzskych hraniciach.

Štátny tajomník francúzskeho ministerstva vnútra Laurent Nuňez podľa portálu LCI nevylúčil, že páchateľ útoku je už mimo územia Francúzska.

Po útočníkovi zo Štrasburgu pátra niekoľko stoviek príslušníkov bezpečnostných zložiek.

Streľba v  Štrasburgu
11
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM