Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  23 °C
Monika Hanigovská Zo Slovenska Technológie

V Trnave je najväčší herný festival na Slovensku: Láka na najnovšiu virtuálnu realitu

V Malom Ríme odštartoval UniCon 2019. Festival láka na najnovšie technológie pre virtuálnu realitu, legendárne turnaje, novinky aj súťaže.

Ilustračný obrázok k článku V Trnave je najväčší herný festival na Slovensku: Láka na najnovšiu virtuálnu realitu
40
Galéria

V priestoroch Univerzity sv. Cyrila a Metoda je rušno. Odštartoval tam totiž najväčší herný festival na Slovensku UniCon 2019. Viac nám prezradil Peter Krajčovič z Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave.

Návštevníkov láka na najnovšie technológie z herného prostredia, exkluzívne demo, ktoré mohli milovníci hier testovať len v USA a Japonsku, spoločenské hry, retroheřnu a oveľa viac. Festival potrvá do nedele 17. februára.

„Počas tohto víkendu si budú môcť účastníci vyskúšať to najlepšie z oblasti digitálnych hier a najnovších technológií pre virtuálnu realitu. Návštevníkov čakajú turnaje v legendárnych hrách Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Overwatch, Hearthstone a FIFA, ale aj v mobilných hrách ako Clash Royale či Smash Four,“ informoval za festival Krajčovič.

Aj najpopulárnejšia hra

„Novinkou je turnaj v hre Beat Saber, ktorá je v súčasnosti jednou z najpopulárnejších hier pre virtuálnu realitu. Finálové zápasy sa budú hrať na veľkom pódiu, pred publikom a s komentárom,“ uviedol Michal Kabát z Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave, ktorá herný festival organizuje.

Plynulá chôdza vo virtuálnej realite

Veľkým lákadlom budú aj najnovšie vychytávky, ktoré nie sú prístupné pre slovenský, či európsky trh. „Návštevníci si môžu vyskúšať aj najnovšie okuliare pre virtuálnu realitu, ale aj exkluzívne demo najnovšieho ovládača pre plynulú chôdzu vo virtuálnej realite, ktoré mohli doteraz testovať iba investori a účastníci prestížnych herných veľtrhov v USA a Japonsku,“ informovali nás organizátori.

Retroherňa aj špeciálny hosť

Okrem herných noviniek sú v ponuke aj spoločenské hry. „Naši kolegovia z Gaming Keepu si pripravili selekciu stolových hier, ktoré vychádzajú z počítačových hier,“ dopĺňa Michal Kabát.

Súčasťou programu je aj autentická retroherňa s dobovými počítačmi, ktorú doplní výstava zbierky originálnych hier Michala Domorackého z rokov 1989 – 2000. Ako informujú organizátori, podujatie sa tento rok presúva z Jamy približne 300 metrov ďalej na Bučiansku 4. Deti do 10 rokov v doprovode rodičov a dôchodcovia majú vstup zdarma.

PROGRAM:

Piatok

  • 19:00 hod.

Projekcia filmu KINOAUTOMAT: Člověk a jeho dům z roku 1967, ktorý je považovaný za prvý interaktívny film na svete.

Sobota

  • od 9:00 hod. Check-in turnajov
  • 10:00 hod. Štart turnajov

Otvorenie Retroherne, offline a VR sekcie. Na pódiu finálové zápasy, kvízy a diskusie

  • 11:00 – 18:00 hod. Cosplay Foto Workshop s Germiou a Milošom Mladým (registrácia)
  • 18:00 hod. Posledný turnaj na pódiu v Just Dance 2019

Nedeľa

  • od 9:00 hod. Turnaje, program a atrakcie ako v sobotu.
  • 16:00 hod. Závarečná dražba cien za získané UniCoiny s Andrejom Bičanom

Atmosféru predchádzajúcich ročníkov podujatia si môžete prezrieť v našich priložených fotogalériách.

OBRAZOM: V Trnavčania si počas troch dní vychutnávali parádny festival
40
Galéria
O zážitky bolo postarané: FOTOREPORTÁŽ z pozoruhodného festivalu v Trnave
39
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk