Webnoviny - Svet

V4 rokovala o verejných financiách

WEBNOVINY.SK

Pracovné raňajky predsedov vlád V4 – Zľava: premiér Donald Tuska (Poľsko), stály predseda Európskej rady Herman Van Rompuy, premiérka I.Radičova (Slovensko), premiér Jan Fischer (Česko), premiér Gordon Bajnai (Maďarsko). Brusel, 16. september 2010 Foto: SITA/Diana Černáková BRUSEL 16. septembra (WEBNOVINY) – Konsolidácia verejných financií a spôsoby riešenia dôsledkov krízy boli hlavnými témami krátkeho pracovného stretnutia predsedov vlád V4 pred zasadnutím Európskej rady. Po stretnutí o tom informovala premiérka Iveta Radičová.

Predseda rady Herman Van Rompuy, ktorý sa na rokovaní rovnako zúčastnil, vyzval, aby sa takéto schôdzky uskutočňovali na pravidelnej báze, čo by malo pomôcť pri hľadaní riešení spoločných problémov.

Radičová v tejto súvislosti vyzdvihla dôležitosť dôchodkových reforiem a ich začlenenia alebo nezačlenenia do deficitov krajín. Takáto transformácia štátov má podľa jej slov svoje náklady a preto sa hľadá metóda, ako to urobiť. „Žiadna z krajín už nechce byť v situácii, že bude kamuflovať a falšovať situáciu svojich verejných financií,“ zdôraznila.

Zasadnutie Európskej rady, ktoré sa koná dnes v Bruseli, je zamerané na vzťahy so strategickými partnermi Európskej únie a na ekonomické otázky.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM