Barbara Dallosová Krimi

VARUJTE starých rodičov! Podvodníci majú novú fintu, babku obrali o majetok za 60-tisíc eur

Už to nie je len podvodník, ktorý sa vydáva za vnuka či zaťa. Podfukári prišli s novou metódou. Dôchodkyňu tak pripravili o nemalý majetok.

Ilustračný obrázok k článku VARUJTE starých rodičov! Podvodníci majú novú fintu, babku obrali o majetok za 60-tisíc eur
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Polícia neustále upozorňuje na podvody, ktorých obeťami sa stávajú dôverčiví seniori. Telefonáty, v ktorých sa špekulanti predstavujú ako vnuci a rýchlo potrebujú peniaze, sú už klasikou. Podvodníci však svoje metódy neustále „vylepšujú“.

Najnovšie prišla o cennosti v hodnote takmer 60-tisíc eur 78-ročná dôchodkyňa z Kremnice v okrese Žiar nad Hronom. O časť majetku ju pripravili doposiaľ neznáme osoby, vydávajúce sa za policajtov. Informuje o tom banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti.

„Žene najskôr zavolal neznámy muž, vydávajúci sa za pracovníka Poštovej banky s tým, že za pol hodinu jej poštárka donesie doporučený list. Približne o 20 minút neskôr jej opäť volal neznámy muž, pravdepodobne iný ako predtým a vydával sa za policajta kriminálnej polície. Opýtal sa jej, či jej niekto predtým nevolal, zrejme aby vniesol do prípadu potrebnú dôveryhodnosť, a oznámil jej, že sledujú ozbrojeného páchateľa. Kázal jej pritom, aby sa zamkla v byte a nikomu neotvárala, a aby pobalila všetky cenné veci a oni jej ich postrážia,“ uvádza polícia. Neskôr jej prikázal vyhodiť veci z balkóna s tým, že to na polícii preskúmajú.

Dôchodkyňa postupovala podľa pokynov a kufor s cennými vecami vyhodila z balkóna. Odtiaľ ho zobrali muž a žena, ktorí z miesta ihneď odišli.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM