Aktualizované Krimi

Vážna NEHODA autobusu s kamiónom: Z miesta hlásia množstvo ZRANENÝCH

Autobus skončil po zrážke s nákladným autom mimo cesty. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky.

Zdroj: Dnes24.sk

Pri vážnej dopravnej nehode autobusu a nákladného auta, ktorá sa stala v stredu ráno na ceste medzi Galantou a Sládkovičovom, sa ťažko zranili traja ľudia. Zasahovať museli aj leteckí záchranári. Do nemocníc bolo prevezených celkovo 12 osôb, ktoré utrpeli rôzne typy poranení.

Na miesto nehody boli vyslaní pozemní aj leteckí záchranári, spolu šesť posádok záchrannej zdravotnej služby. Pri prevozoch pomohli aj hasiči, ktorí mali k dispozícii hasičskú ambulanciu.

Otvorené rany a zlomeniny

„Ošetrených a prevezených do nemocníc bolo spolu 12 osôb, ktoré utrpeli rôzne typy poranení, najmä zlomeniny, otvorené rany a pomliaždeniny. Tri osoby boli zranené ťažko, zvyšní utrpeli stredne ťažké až ľahšie poranenia. Počas transportu do nemocníc boli všetci pri vedomí a v stabilizovanom stave,“ uviedla pre TASR hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) Alena Krčová.

Na mieste zasahovala aj vrtuľníková záchranná služba.

„Na miesto nehody bol privolaný záchranársky vrtuľník z Nitry. Posádka leteckých záchranárov si na mieste prevzala do starostlivosti vodiča autobusu, ktorý utrpel úraz dolných končatín s podozrením aj na poranenie panvy a povrchové odreniny,“ spresnila pre TASR hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Air – Transport Europe Zuzana Hopjaková.

Po poskytnutí neodkladného zdravotného ošetrenia bol podľa jej slov 45-ročný pacient preložený na palubu a v stabilizovanom stave, pri vedomí letecky prevezený do Fakultnej nemocnice v Nitre.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová uviedla, že vzhľadom na rozsah zranení a ich počet si prípad na mieste prevzal galantský vyšetrovateľ. Polícia aj naďalej dokumentuje príčiny nešťastia.

Zakliesnení vo vraku

„Nehodu vyšetrujeme ako všeobecné ohrozenie z nedbanlivosti. Príčina nehody je stále v štádiu preverovania a výsluchu osôb. Zranenia mali utrpieť len dospelé osoby. Vodič kamióna sa pri nehode nezranil. Rovnako ani študenti, ktorí boli v autobuse, sa nezranili a pokračovali v jazde náhradným autobusom,“ informovala Linkešová.

Na mieste zasahovali aj hasičské jednotky z Galanty, Serede a Trnavy. „Trom pasažierom autobusu sa však nepodarilo evakuovať, pretože zostali vo vraku autobusu zakliesnení. Zasahujúci príslušníci preto osoby vyslobodili bez použitia hydraulického vyslobodzovacieho náradia,“ doplnila pre TASR hovorkyňa Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Lena Košťálová. Hasiči na mieste udalosti začali s triážou zranených, keď v spolupráci s lekármi záchrannej zdravotnej služby triedili cestujúcich podľa rozsahu a druhu zranenia.

Vyslaný bol aj evakuačný autobus pre cestujúcich, ktorým zdravotný stav umožnil transport. „Na vozidlách boli vykonané protipožiarne opatrenia. Hasiči taktiež vykonali opatrenia zabraňujúce možnému úniku prevádzkových kvapalín,“ skonštatovala Košťálová.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Pri zrážke autobusu s kamiónom sa zranilo množstvo ľudí
14
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM