TOS Lifestyle

Vedci vybrali NAJKRAJŠIE dievčenské meno na svete: Na Slovensku je extrémne populárne!

Vedci sa rozhodli zistiť, ktoré mená sú objektívne tými najkrajšími. Víťazné dievčenské meno patrí medzi tie najpopulárnejšie aj u nás!

Ilustračný obrázok k článku Vedci vybrali NAJKRAJŠIE dievčenské meno na svete: Na Slovensku je extrémne populárne!
Zdroj: pixabay.com

Pri otázke, aké meno je najkrajšie, by väčšina rodičov označila to, ktoré dali svojmu dieťaťu. Bez debaty. Existujú však objektívne najkrajšie mená na svete?

Britskí vedci z univerzity v Birminghame pod vedením profesora kognitívnej lingvistiky Dr. Wintera analyzovali množstvo mien, primárne používaných vo Veľkej Británii a v USA, z pohľadu ich významu a najmä zvuku.

Aj keď všetky mená sú krásne, niektoré jednoducho znejú podľa objektívnych kritérií lepšie ako tie druhé.

Na vrchole popularity

Zaujímavosťou je, že v prípade dievčenských mien, ako to najkoherentnejšie a najharmonickejšie znejúce označili meno, ktoré je mimoriadne obľúbené aj na Slovensku. A to až tak, že toto meno dostalo u nás najviac dievčat narodených v roku 2022.

No milujú ho v takmer štyroch desiatkach ďalších krajín sveta a tým víťazným menom je Sofia. Závery britských výskumníkov boli zverejnené na webovej stránke My1stYears.

Múdrosť

Podľa vedcov sa toto meno vyznačuje svojou melodickosťou, ale aj jedinečným významom. Sofia má grécky pôvod a znamená „múdrosť“.

Medzi krajiny, kde je toto meno okrem Slovenska populárne, patria napríklad aj Poľsko, USA, Veľká Británia, Francúzsko, Taliansko, Španielsko, Brazília, Mexiko či Rusko.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479