Aktualizované han Krimi

Veľká razia NAKA na Slovensku: Polícia zadržala aj člena kapely Horkýže Slíže!

Od utorkového rána na viacerých miestach celého Slovenska zasahuje Národná kriminálna agentúra (NAKA) proti extrémizmu. Medzi zadržanými sú známe tváre.

Ilustračný obrázok k článku Veľká razia NAKA na Slovensku: Polícia zadržala aj člena kapely Horkýže Slíže!
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Bubeník kapely Horkýže Slíže Marek Viršík (v strede).

Informuje o tom Polícia SR na sociálnej sieti.

O čo presne ide?

Ide o akciu s krycím názvom „Šašovia“, ktorá podľa polície prebieha aj v susednej krajine. Policajti nešpecifikovali o akú krajinu ide. „V súvislosti s páchaním extrémistickej trestnej činnosti sme zadržali deväť osôb,“ uviedla polícia. V súčasnosti ešte prebiehajú procesné úkony, preto ďalšie informácie poskytne polícia neskôr.

Nové informácie

Podľa portálu tvnoviny.sk je medzi zadržanými a obvinenými aj dvojica hudobníkov. Ako uvádza TV Markíza, policajti vykonali prehliadky bytov a nahrávacieho štúdia.

Medzi zadržanými by mali byť dve mená.

Ide o Rastislava Rogela, ktorý bol lídrom kapiel Krátky Proces a Juden Mord. Údajne u neho mali nájsť zberateľské predmety s nacistickou a hitlerovskou tematikou.

Druhou známou tvárou je Marek Viršík, bubeník a manažér kapely Horkýže Slíže.

Polícia sa vyjadrila

„Dozor v tomto prípade bude vykonávať prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). K úkonom, ktoré v súčasnosti vykonáva polícia, sa nebudeme vyjadrovať,“ reagovala tesne po popoludní pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Obvinenými sú Karol P., Rastislav R., Tomáš F., Jozef P., Radovan K., Radoslav V., Róbert T., Marek V. a Peter S. Podľa polície sa mali podieľať na výrobe hudobných albumov s extrémistickou tematikou. „Procesné úkony naďalej pokračujú, viac informácií poskytneme v najbližších dňoch,“ dodala Bárdyová.

Kto je medzi zadržanými?

Medzi zadržanými, ako potvrdili TASR viaceré zdroje z prostredia orgánov činných v trestnom konaní, je aj spevák extrémistickej skupiny Krátky proces a herec Rastislav R. Podľa televízie Markíza sa u neho mali nájsť zberateľské predmety s nacistickou a hitlerovskou tematikou. Medzi zadržanými je podľa televízie aj Marek V., bubeník a manažér kapely Horkýže Slíže.

Rastislava R. a spoluobžalovaného Drahomíra Č. v júni 2014 senát Krajského súdu v Bratislave oslobodil spod obžaloby v kauze bitky v bratislavskom klube Obluda, ktorá sa odohrala v roku 2008. Dvojica bola pôvodne obžalovaná z trestného činu výtržníctva a prečinu podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd.

Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM