Aktualizované Zo zahraničia

Veľké NEŠŤASTIE v akvaparku: Muž a malý chlapček dostali INFARKT!

Muž a dieťa utrpeli infarkt pri nehode v akvaparku. Otec napokon zraneniam podľahol.

Ilustračný obrázok k článku Veľké NEŠŤASTIE v akvaparku: Muž a malý chlapček dostali INFARKT!
Zdroj: Unsplash.com , Pixabay.com

Muž, ktorý spoločne so svojím trojročným dieťaťom utrel zranenia pri nehode v akvaparku na juhu Francúzska, v pondelok zomrel. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

Dostali infarkt

K nehode došlo v nedeľu v akvaparku Wonderland v obci Saint-Maximin-la-Sainte-Baume východne od Marseille. Muž sa so svojím synom nachádzali vo veľkej nafukovacej konštrukcii, ktorú náhle odniesol silný vietor, informoval ešte v nedeľu miestny hasičský zbor.

Nafukovacia konštrukcia bola podľa francúzskeho spravodajského portálu France Info dlhá 20 metrov a nachádzala sa v 50-metrovej výške.

Tridsaťpäťročný otec a dieťa v nej po nehode zostali uväznení, pričom obaja dostali infarkt.

Muž zraneniam podľahol

Na mieste sa ich podarilo resuscitovať a následne vrtuľníkom previezť do nemocníc v Marseille. Muž neskôr zraneniam podľahol, informuje AFP s odvolaním sa na nemenovaný zdroj oboznámený s vyšetrovaním incidentu. Zdravotný stav syna dosiaľ nie je známy.

„Ako sa môže akvapark, ktorý obec prijala na svoje územie, aby deťom prinášal radosť a šťastie, premeniť na nástroj smrti, čo zničí celú jednu rodinu?“ pýta sa na Facebooku starosta predmetnej obce Alain Decanis. Odpovede podľa jeho slov poskytne až vyšetrovanie, ktoré v tejto veci spustila prokuratúra.

Akvapark s názvom Wonderland Waterpark bol otvorený len toto leto a nachádza sa približne 40 kilometrov od mesta Aix-en-Provence, pripomína AFP.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM