Webnoviny - Svet

Veľkonočný týždeň bez smrteľných nehôd nevydržal

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 10. apríla (WEBNOVINY) – Veľkonočný týždeň sa skončil úmrtím mladej vodičky. Ako pre agentúru SITA uviedla policajná hovorkyňa Denisa Baloghová, minulý týždeň sa na slovenských cestách stalo 215 dopravných nehôd, čo je o 31 menej ako v rovnakom týždni minulý rok.

Celý veľkonočný týždeň sa smrteľné nehody vodičom vyhýbali.

Až v nedeľu večer v okrese Piešťany 25-ročná vodička Fabie vo vysokej rýchlosti nezvládla prejazd v zákrute, zišla z cesty a narazila do stromu.

Zomrela po prevoze do nemocnice, jej 26-ročný spolujazdec utrpel ťažké zranenia. V rovnakom týždni minulý rok vyhaslo päť ľudských životov.

Od začiatku tohto roka do nedele na území Slovenska vyhaslo 60 životov na cestách v dôsledku dopravných nehôd, čo je o 12 menej ako v minulom roku.

Na následky dopravných nehôd v tomto roku doplatilo životom 36 vodičov a spolujazdcov, štyria motocyklisti, 16 chodcov a štyria cyklisti. Stalo sa 3 297 dopravných nehôd, o 534 menej ako v rovnakom období minulý rok.

Podľa Baloghovej zvýšený počet policajtov na cestách a v uliciach splnil účel. Znížil sa počet nehôd, zranených a usmrtených osôb. Policajti podľa nej však aj naďalej budú v teréne dohliadať na disciplinovanosť všetkých účastníkov cestnej premávky.

Najmä v čase dopravných špičiek budú policajti v okolí priechodov pre chodcov v blízkosti škôl, nemocníc, staníc, kostolov, cintorínov a nákupných centier, povedala Baloghová. V piatok a počas víkendov krajské riaditeľstvá Policajného zboru zabezpečujú zvýšené kontroly vodičov na alkohol a návykové látky. Policajti hliadkujú najmä v blízkosti kultúrno-spoločenských podujatí, v okolí zábavných centier, diskoték, či herní.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM