han Zo Slovenska

Veľký bombový POPLACH na slovenských letiskách: VŠETKY museli evakuovať!

Letisko v Košiciach a v Poprade v pondelok ráno pre údajnú bombovú hrozbu evakuovali. Pyrotechnická prehliadka na košickom letisku bola negatívna, nález bomby sa zatiaľ nepotvrdil ani na popradskom.

Ilustračný obrázok k článku Veľký bombový POPLACH na slovenských letiskách: VŠETKY museli evakuovať!
Zdroj: Facebook.com/Letisko Bratislava / Airport Bratislava

Hrozba sa podľa informácií TASR mala týkať aj ďalších letísk na Slovensku.

Prevádzku letiska v Košiciach už obnovili. Pre TASR to potvrdila jeho hovorkyňa Lucia Kočišová s tým, že lety neboli narušené žiadnym spôsobom.

„Po prijatí informácie od Policajného zboru (PZ) na oddelenie letovej prevádzky letiska Košice boli okamžite vykonané všetky potrebné úkony spojené so zaistením bezpečnosti zamestnancov letiska a spoločností pôsobiacich na letisku a cestujúcej verejnosti,“ uviedla.

Podľa jej slov evakuovali letiskový terminál. Výsledok pyrotechnickej prehliadky budov letiska, priľahlých priestorov a parkovísk bol negatívny. Potvrdila tiež, že ranné pravidelné linky do Viedne, Varšavy a Prahy odleteli bez problémov ešte pred oznámením, že v priestoroch letiska môže byť umiestnená bomba.

Aj v Poprade

Ako pre TASR uviedol Martin Švidroň z oddelenia marketingu Letiska Poprad-Tatry, evakuovať museli približne 100 ľudí. „Aktuálne stále kontrolujú celý náš areál, ktorého súčasťou sú prevádzkové budovy, riadiaca veža, budova všeobecného letectva, administratívna budova aj terminály. Nález bomby sa zatiaľ nepotvrdil,“ priblížil s tým, že k evakuácii pristúpili približne o 8.30 h.

Bombová hrozba sa týka i letiska v Prievidzi, kde sa počas víkendu začali medzinárodné preteky v bezmotorovom lietaní FCC gliding, potvrdil pre TASR riaditeľ letiska Ľuboš Jánošík. Pondelňajšie disciplíny preto podľa neho zrušili.

Ako informuje portál tvnoviny.sk, evakuovať mali aj najväčšie letisko na Slovensku, ktoré sa nachádza v Bratislave.

Aj toto vás môže zaujať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM