Aktualizované Krimi

Viac ako 100 policajtov "ulovilo" pytliakov: Strieľali aj zver, ktorá čakala mláďatá

Akcia Predátor odhalila nelegálne lovenú zver. Polícia obvinila viacero osôb.

Ilustračný obrázok k článku Viac ako 100 policajtov "ulovilo" pytliakov: Strieľali aj zver, ktorá čakala mláďatá
6
Galéria

Bratislavská polícia v rámci akcie Predátor zameranej na pytliactvo odhalila nelegálne lovených danielov, srncov a muflónov v Pezinskom okrese. Bola medzi nimi trofejná zver, chovný daniel, ale aj gravidná zver. K doposiaľ 30 zadokumentovaným prípadom pytliactva obvinil vyšetrovateľ päť osôb zo Šenkvíc. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Tisíc stôp

Policajti v rámci akcie vykonali celkom osem domových prehliadok a prehliadok iných priestorov. „Zaistili takmer tisíc stôp, medzi ktorými boli trofeje zveri, strelné zbrane v legálnej a nelegálnej držbe, nelegálne zbraňové doplnky, fotopasce, hlavy ulovenej zveri určené na preparáciu a množstvo vzoriek zmrazeného mäsa,“ približuje polícia.

Obvineniu z pokračovacieho zločinu a prečinu pytliactva spáchaného formou spolupáchateľstva čelí 30-ročný muž. Zvyšní štyria muži vo veku 62, 31, 28 a 38 rokov sú obvinení z prečinu pytliactva formou spolupáchateľstva. „Zrátaním spoločenskej hodnoty tejto neoprávnene ulovenej zveri a majetkovej škody bola doposiaľ zadokumentovaná škoda v rozsahu najmenej 83-tisíc eur,“ informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Štyria z obvinených boli držiteľmi poľovníckeho lístka, ale neboli členmi poľovníckeho združenia či organizácie. Obvinení mali podľa doterajších informácií loviť v poľovnom revíri aj mimo neho, v katastrálnom území Pezinok, Šenkvice, Modra, Častá a v obci Rovňany (okres Poltár). Nelegálne ulovenú zver mali následne predávať, ale aj využiť pre vlastnú potrebu.

Na akcii sa podieľalo viac ako 100 policajtov, nasadený bol aj bratislavský policajný pohotovostný útvar. Súčinné boli tiež útvary Prezídia Policajného zoru (PZ) a prizvaní znalci z Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy Senec.

ÚSPECH BRATISLAVSKEJ KRAJSKEJ KRIMINÁLKY V POLICAJNEJ AKCII „PREDÁTOR“ Bratislavská krajská kriminálka zrealizovala...

Posted by Polícia SR - Bratislavský kraj on Wednesday, December 16, 2020

Ďalšie kriminálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM