Aktualizované Zo Slovenska

Viac ako 50 nových prípadov Covid-19: Matovič naznačuje sprísňovanie opatrení!

Na Slovensku bolo za stredu zistených 53 nových prípadov nákazy koronavírusom. Celkovo bolo na Slovensku pozitívne testovaných 1 851 Slovákov.

Ilustračný obrázok k článku Viac ako 50 nových prípadov Covid-19: Matovič naznačuje sprísňovanie opatrení!
16
Galéria
Zdroj: pixabay.com

Počas stredy (8. 7.) bolo zistených 53 nových prípadov nákazy novým koronavírusom. Informoval o tom premiér Igor Matovič na sociálnej sieti. „53 nových prípadov. Príliš veľa na to, aby sme sa naďalej mohli spoliehať len na zodpovednosť ľudí. Bohužiaľ,“ napísal, čím naznačil sprísňovanie opatrení.

Podľa Ministerstva zdravotníctva SR je situácia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 pod kontrolou. „Regionálne úrady verejného zdravotníctva majú podchytené ohniská a nastavené sú protiepidemické opatrenia. Situáciu však priebežne monitorujeme a budeme aktuálne informovať,“ informovalo na sociálnej sieti.

Celkovo Slovensko eviduje už 1 851 pozitívne testovaných ľudí. Informuje o tom aj Národné centrum zdravotníckych informácií na svojom webe.

Nové zistené prípady sú z Bratislavského (11), Košického (12), Nitrianskeho (2), Prešovského (14), Trenčianskeho (1), Trnavského (3) a Žilinského kraja (10).

Pozitívne testovaní boli vyšetrení v okresoch: Prešov (12), Čadca (9), Bratislava (9), Košice (5), Trebišov (3), Sabinov (2), Košice – okolie (2), Piešťany (2), Nové Mesto nad Váhom (1), Gelnica (1), Spišská Nová Ves (1), Martin (1), Šaľa (1), Dunajská Streda (1), Malacky (1), Senec (1), Nové Zámky (1). Je medzi nimi 31 mužov a 22 žien, sú vo veku od 1 do 89 rokov.

Laboratóriá vykonali za včerajší deň 2 284 testov. Pribudli ďalší štyria vyliečení pacienti, vyliečených je celkom 1 477 ľudí.

Nepribudlo tiež žiadne úmrtie. Na Slovensku tak vírusu doteraz podľahlo 28 ľudí. Hospitalizovaných je 10 pacientov, u 7 bolo ochorenie Covid-19 potvrdené. Na JIS sú traja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii jeden.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie