Jakub Forgács Správy Regióny Zo Slovenska

Viaceré obce v okrese Zvolen budú bez prúdu. Odstavia ho pre viac ako 500 domácností

Revízia vedenia vysokého napätia si vyžiada odstávku prúdu. Kedy a kde všade s ňou treba počítať?

Ilustračný obrázok k článku Viaceré obce v okrese Zvolen budú bez prúdu. Odstavia ho pre viac ako 500 domácností
5
Galéria
Foto: Ľubomír Hudačko

Viac ako 500 domácností v Pliešovciach, Sáse a Bzovskej Lehôtke v okrese Zvolen zostane na čas bez elektriny. Elektrikári zo Stredoslovenskej energetiky – Distribúcie (SSE-D) totiž v južnej časti Zvolenského okresu vykonajú v pondelok 7. augusta a v utorok 8. augusta lezeckú kontrolu elektrického vedenia s napätím 22 000 voltov.

Odstávka je plánovaná oba dni od 8:30 do 15:30. V utorok však bude už len v Pliešovciach a dotkne sa približne 600 odberných miest. Podrobný zoznam zasiahnutých adries môžu obyvatelia nájsť na výveskách alebo internetových stránkach jednotlivých samospráv, prípadne sa môžu informovať na príslušnom obecnom úrade.

„Hlavným cieľom plánovaných prác je skontrolovať v dotknutej oblasti vedenie vysokého napätia a zrealizovať jeho bežnú údržbu. Z bezpečnostného hľadiska to nie je možné vykonať bez toho, aby sme na nevyhnutný čas neprerušili dodávku elektriny,“ skonštatoval hovorca SSE-D Miroslav Gejdoš s tým, že po odstávke bude vedenie spoľahlivejšie a bezpečnejšie. Ako dodal, ak pôjdu práce distribučnej spoločnosti podľa plánu a nestane sa nič nepredvídateľné, elektrikárom sa môže podariť obnoviť prúd aj o niečo skôr ako v avizovanom čase.

Foto: ilustračné

Elektrina, prúd
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM