ELA Správy Zo zahraničia

VIDEO Andrej Danko vystúpil na demonštrácii v Prahe, HÁDZALI po ňom VAJCIA

Líder SNS Andrej Danko vo štvrtok vystúpil na demonštrácii v Prahe, ktorú zvolal predseda českej strany SPD Tomio Okamura. Občanom ČR zaželal vládu, pre ktorú budú na prvom mieste.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO Andrej Danko vystúpil na demonštrácii v Prahe, HÁDZALI po ňom VAJCIA
Zdroj: Instagram.com/andrej_danko_official

„Želám vám vládu, ktorá sa nebude klaňať iným mocnostiam. (…) Želám vám vládu, ktorá bude za vás bojovať tak, ako my dnes bojujeme za Slovákov,“ odkázal. Zároveň poukázal na netoleranciu iných názorov.

Hádzali po nich vajcia

Andrej Danko spoločne s predsedom SPD Tomiom Okamurom vystúpili na jednom pódium, kde na nich zúčastnení ľudia začali hádzať vajcia.

„V Prahe hádžu na demonštrácii za národné štáty a reformu Európskej únie po nás vajcia. Toto je demokracia názorov,“ skonštatoval na sociálnej sieti Andrej Danko pri videu, na ktorom vidieť, ako sa účinkujúci na pódium musia skrývať za dáždniky.

Spoločnej s ním pricestovali do Prahy aj Romana Tabák či Rudolf Huliak, ktorí sa nachádzajú na kandidátke SNS do Európskeho parlamentu.

Diktát z Bruselu

Danko zdôraznil potrebu bojovať za vlastný štát a nehádať sa. „Pre každého vlastenca musí byť štát na prvom mieste,“ dodal. Hovoril aj o Európskej Únii. Tvrdí, že Slovensko ani Česko do nej nešli na to, aby im diktovali západné štáty.

Slovensko a Česko podľa jeho slov patria k sebe. „Nám Slovákom a Čechom nemusia hovoriť o pokoji a mieri. Máme za sebou dlhé obdobie spolužitia, dokázali sme sa vždy slušne dohodnúť, rozprávať. Nikdy žiaden štát ani politik tieto národy nemôže rozdeľovať,“ skonštatoval.

Zdôraznil tiež potrebu V4. Skritizoval aj viaceré mimovládne organizácie. Spomenul tiež útok na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) v Handlovej. Avizoval, že od demonštrujúcich ho bude pozdravovať.

Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM