ELA Politika

VIDEO Z. Kollára: Exšéfka inšpektorátu práce opisuje špinavé praktiky i užívanie drog

Zoroslav Kollár venoval svoje ďalšie video bývalému predsedovi NR SR a šéfovi hnutia Sme rodina Borisovi Kollárovi, a to konkrétne jeho dvom najbližším straníckym funkcionárom.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO Z. Kollára: Exšéfka inšpektorátu práce opisuje špinavé praktiky i užívanie drog
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Video pozdravov Borisovi Kollárovi od jeho kritika Zoroslava Kollára je už pomaly toľko, koľko má šéf dnes už mimoparlamentnej strany Sme rodina detí (16). A ako je jasné, pribudnú ďalšie a podnikateľ a advokát Kollár s vyťahovaním šokujúcich správ nekončí.

„Ahoj, Boris. A dobrý deň, pán Krajniak, pán Pčolinský a pani Hedviga,“ zdraví v úvode v poradí 12. videa, ktoré bolo zverejnené na YouTube Zoroslav Kollár. Hneď v úvode poukazuje na to, že jeho menovec a multiotecko plodí deti rýchlejšie, ako on stíha natáčať videá. „Podľa mojich informácií sa ti ďalšie dieťa narodí o tri mesiace, teda v apríli 2024,“ šokuje na úvod videa.

Obvinená Hedviga

Okrem ďalšieho Borisovho potomka tentokrát upriamuje pozornosť aj na bývalú generálnu riaditeľku Národného inšpektorátu práce Hedvigu Machayovú. Inšpektorát patrí pod ministerstvo práce a tomuto rezortu šéfoval Kollárov človek, poslanec Sme rodina a neskôr minister Milan Krajniak.

Zverejnil aj prepis rozhovorov, ako sa mali deliť medzi „vyvolených“ odmeny zamestnancov inšpektorátu práce.

„Pán Krajniak ju (Hedvigu Machayovú) nemal problém vymenovať do funkcie napriek tomu, že nespĺňala podmienku vzdelania a bola dvakrát právoplatne odsúdená za úmyselný trestný čin. A čo robila pani Hedviga, keď sa stala riaditeľkou Národného inšpektorátu práce? Pozrime sa pani Hedvige do diára, kde je zoznam firiem, ktoré treba strážiť a dohliadať na to, aby nikdy nemali problém. Sú to firmy, ktoré patria priamo alebo nepriamo pánovi Harmanovi, bývalému prednostovi okresného úradu v Stropkove. Je to spriaznená osoba pani Hedvigy, Milana Krajniaka a bratov Pčolinských,“ odkrýva pozadie vo videu Zoroslav Kollár, ktorý tvrdí, že chránené boli ďalšie firmy pod ochrannými krídlami Petra Pčolinského a Milana Letka, hlavného inšpektora inšpektorátu práce v Nitre.

Strašne zarobili

Podľa neho, zaujímavá bola hlavne činnosť inšpektorátu práce v Žiline a v Nitre. „Nitra bolo údajne územie chránené a spravované Petrom Pčolinským. Podľa pani Hedvigy vraj Peter Pčolinský na tom strašne zarobil,“ dodal Zoroslav Kollár, podľa ktorého z nahrávok, ktoré má k dispozícii vyplýva, že Peter Pčolinský riadil Milana Letka, ktorý chodil na kontroly. „A potom následne vyberal odmeny za vyriešenie problémov a delil sa s pánom Krajniakom. Páni toto som nepovedal ja, to povedala pani Hedviga,“ konštatoval Zoroslav Kollár, ktorý vo videu zverejnil prepis rozhovoru, ktorý to má potvrdzovať.

Zoroslav Kollár na záver vo videu radí bývalej šéfke Národného inšpektorátu práce, aby sa sama obrátila na políciu a vypovedala.

„Chápem vašu snahu o zastavenie mojich aktivít, ale na mňa neplatia ani prosby, ani hrozby. Dám vám radu. Choďte na políciu a porozprávajte im o tom, ako páni Pčolinský a Krajniak profitovali vďaka úradu, ktorý ste riadili, a možno budete akceptovaná ako výborný kajúcnik. Veď spomenutí páni ten systém kajúcnikov vymysleli a podporovali, tak to treba využiť na vlastnú záchranu,“ dodal Zoroslav Kollár.

Z. Kollár vo videu ukazuje údajné dôkazy a výpoveď Hedvigy o skúsenostiach s drogami. Celé video si môžete pozrieť tu:

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM