Aktualizované Správy Politika

VIDEO z protestu pred Národnou radou: Dav proti dohode s USA!

Na proteste proti dohode o obrannej spolupráci s USA sa pred budovou Národnej rady (NR) SR zišiel dav ľudí.

Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Protestujúci prichádzali už v dopoludňajších hodinách, podvečer sa ich nazbieralo približne vyše 1000. V dave sa objavili vlajky ĽSNS i slovenské vlajky, ako aj nápisy ako „Stop USA Army“ či „Mier“. Polícia musela na určitý čas uzavrieť úsek od Šulekovej ulice po Mudroňovu ulicu.

Mimoparlamentné hnutie Republika zvolávalo ľudí na protest od 16.00 hod. Opozičný Smer-SD avizoval na podvečer kladenie vencov pred bustou Alexandra Dubčeka, no napokon viacerí predstavitelia strany vystúpili na pódiu pred vstupom na Bratislavský hrad.

Šéf Smeru-SD Robert Fico skonštatoval, že opozícia by mala byť jednotná. „Môžeme mať na rôzne veci rôzne názory, ale pokiaľ ide o Slovensko, musíme byť celá opozícia jednotná, a preto tu stojím,“ vyhlásil a s davom začal skandovať heslo „V jednote je sila“.

Parlament v utorok rokuje o návrhu dohody s USA. Diskusiu sprevádzal chaos a hluk v rokovacej sále. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) avizoval, že pokiaľ bude pokračovať neporiadok, predčasne ukončí diskusiu v pléne. Písomne sa do nej prihlásilo vyše 30 rečníkov.

Aktualizované 22.05 hod.: Poslanci Národnej rady (NR) SR ukončili rokovanie o zmluve o obrannej spolupráci medzi SR a USA. Hlasovať by o nej mali v stredu (9. 2.) o 11.00 h. O skončení diskusie rozhodli poslanci hlasovaním skôr, ako vystúpili všetci prihlásení rečníci. Dôvodom bolo pokračujúce narúšanie priebehu rokovania poslancami ĽSNS. V stredu ráno od 9.00 h by mala pokračovať riadna februárová schôdza.

OBRAZOM: Dav ľudí pred národnou radou proti dohode s USA
7
Galéria
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM