Webnoviny - Svet

Víkend bude pekelne horúci, v nedeľu má byť až 38 stupňov

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 29. júna (WEBNOVINY) – Od juhozápadu Európy začína na Slovensko prúdiť veľmi teplý vzduch.

Cez víkend sa preto výrazne oteplí, meteorológovia dokonca predpovedajú tropické horúčavy.

V piatok bude ešte malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Ojedinele sa vyskytnú prehánky a búrky.

Najvyššia denná teplota vystúpi na 24 až 29, v južnej polovici západného a na juhu stredného Slovenska na približne 31 stupňov Celzia.

Teplota na horách vo výške 1500 m bude okolo 18 stupňov Celzia, fúkať bude slabý až mierny premenlivý vietor, v južnej polovici západného Slovenska a na východe vietor z južných smerov do 4 m/s (15 km/h).

V noci bude jasno až polojasno. Najnižšia nočná teplota klesne na 17 až 12, na juhu západného Slovenska okolo 19 stupňov Celzia. Fúkať bude slabý, na juhozápade juhovýchodný vietor do 5 m/s (20 km/h).

Predpoveď na sobotu

V sobotu bude jasno až polojasno, meteorológovia hlásia mimoriadne teplo. Pri prechodne zväčšenej oblačnosti sa hrozia aj prehánky alebo búrky.

Ortuť teplomera sa vyšplhá na 27 až 32 stupňov Celzia, na severe územia bude miestami okolo 20 stupňov Celzia. Fúkať bude prevažne južný vietor do 5 m/s (5 az 20 km/h).

Predpoveď na nedeľu

Od juhu až juhozápadu bude naďalej prúdiť do vnútrozemia veľmi teplý vzduch. Na území Slovenska preto bude jasno až polojasno a aj naďalej mimoriadne teplo.

Nočná teplota vystúpi na 21 až 16, na severe miestami okolo 14 stupňov Celzia. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 31 až 36, na severe miestami okolo 29 stupňov Celzia.

Fúkať bude južný až juhovýchodný vietor rýchlosťou 2 až 5, na západe miestami v nárazoch okolo 12 m/s (5 až 20, nárazy 45 km/h).

Informovala o tom stránka Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu shmu.sk.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM