Vlastník predáva TV Markíza a ďalšie stanice: Cena má prekračovať miliardu dolárov

Komerčná televízia Markíza je na predaj. Spolu s ňou sa chce vlastník zbaviť aj českej stanice Nova a televízií v Rumunsku a Bulharsku.

Ilustračný obrázok k článku Vlastník predáva TV Markíza a ďalšie stanice: Cena má prekračovať miliardu dolárov
Zdroj: TASR

Cena za všetky televízie má vysoko prekračovať sumu jednej miliardy dolárov. Informuje o tom český internetový denník Echo24.cz s tým, že tento mimoriadny obchod je v hľadáčiku niekoľkých veľkých finančných skupín pôsobiacich na českom trhu.

Veľký záujem je podľa Echo24.cz zo strany čínskych investorov, zastúpených skupinou CEFC. Obchod má sledovať taktiež skupina PPF Petra Kellnera, ktorá kedysi mala podiel v televízii Nova. Záujem o túto televíziu už skôr deklarovala skupina Penta. Len v rovine špekulácií zaznieva aj meno Andreja Babiša. Denník tvrdí, že vyjednávanie o predaji televízií Markíza i Nova sú na samom začiatku a môžu trvať ešte mesiace.

Bermudská mediálna spoločnosť CME začala svoje stredoeurópske televízie predávať už tento rok v lete. Potvrdený bol predaj slovinskej Pop TV a chorvátskej Nova TV. Cena za tieto televízie bola na úrovni 262,5 milióna dolárov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame