Webnoviny - Svet

Vo štvrtok bude na Slovensku extrémne teplo

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 25. auguSta (WEBNOVINY) – V nevýraznom tlakovom poli naďalej prúdi od juhozápadu do strednej Európy vo vyšších vrstvách ovzdušia veľmi teplý, pôvodom tropický vzduch.

Dnes bude na Slovensku jasno až polooblačno, ojedinele pri prechodne zväčšenej oblačnosti sa vyskytnú prehánky alebo búrky. Očakávame naďalej extrémne teplo.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 32 do 37 stupňov Celzia.

Na Kysuciach, Orave, v Liptove a na severovýchode by mal teplomer ukazovať okolo 30 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 m by mala byť okolo 23 stupňov Celzia. Bude fúkať prevažneSlabý premenlivý vietor.

SHMÚ varuje

Na väčšine územia Slovenska dnes opäť platí od 12:00 druhý stupeň výstrahy pre vysoké teploty. Teploty až 37 stupňov Celzia môžu v popoludňajších hodinách vystúpiť na Záhorí, Hornom Ponitrí, Podunajskej nížine, strednom Pohroní, juhu stredného Slovenska, Gemeri a na juhovýchode Slovenska. Na severozápade, Horehroní a Turci sa očakávajú ojedinele maximálne teploty vzduchu v rozmedzí 34 až 36 stupňov Celzia. Pre zvyšok Slovenska je vydaná výstraha prvého stupňa.

Tropické horúčavy, ktoré sužujú Slovensko, sa začali v pondelok a hneď začali prepisovať teplotné rekordy. V pondelok padol v Poprade, v utorok už na šiestich miestach. V Hurbanove namerali meteorológovia 35,4 stupňa Celzia, čo je najvyššia maximálna denná teplota od roku 1950. V Bratislave, kde namerali 34,1 stupňa Celzia, bol v utorok tiež prekonaný rekord z toho istého roku.

Teplotné maximá padli aj v Piešťanoch, Nitre, Sliači a v Žiline. Tabuľky maximálnych teplôt sa prepisovali i v stredu. V Hurbanove padol teplotný rekord z roku 1917, meteorológovia tam namerali viac ako 36 stupňov Celzia. Tropické teploty prepísali teplotné rekordy aj v Dudinciach, Nitre, Bratislave, na Sliači a aj v Lučenci.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM