Anton Hrachovský Hokej

Voči HC Nové Zámky sa začalo konkurzné konanie: Klub reaguje vyhlásením

Pätica bývalých hráčov podala na klub HC Nové Zámky návrh na konkurz. Súd zatiaľ rozhodol o konkurznom konaní. Vedenie klubu zareagovalo vyhlásením.

Ilustračný obrázok k článku Voči HC Nové Zámky sa začalo konkurzné konanie: Klub reaguje vyhlásením
41
Galéria
Foto: Geleta Zsolt

Uznesením Okresného súdu Bratislava I. z 8. októbra 2019 bolo voči tipsportligovému klubu HC Nové Zámky s.r.o. začaté konkurzné konanie.

Začalo konkurzné konanie

Informácia o začiatku konkurzného konania je dostupná aj na webe Ministerstva spravodlivosti v obchodnom vestníku. Dôvodom má byť nevyplatenie časti financií za sezónu 2018/2019 pätici bývalých hráčov Miroslavovi Zaťkovi, Henrichovi Ručkayovi, Richardovi Nejezchlebovi, Filipovi Dundáčkovi a Janisovi Andersonsovi.

Návrh na vyhlásenie konkurzu na svoj bývalý klub podali hráči ešte 12. augusta 2019. Prezident klubu František Sucharda sa vtedy vyjadril, že klub do konkurzu nepôjde.

Spoločnosť PROLAW s.r.o., ktorá hráčov – navrhovateľov zastupuje, podala návrh na vyhlásenie konkurzu na majetok dlžníka, ktorým má byť práve novozámocký klub.

Medzi fanúšikmi sa hneď vynorila otázka, či konkurzné konanie ovplyvní chod klubu. Ten sa navyše len niekoľko hodín po ohlásení konkurzného konania rozlúčil s trénerskou dvojicou Milan Jančuška – Jerguš Bača.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Reakcia klubu

K začatému konkurznému konaniu sa vyjadril aj zástupca hokejového klubu.

Vyhlásenie konateľa klubu HC Nové Zámky Mareka Mráza prinášame v kompletnom znení.

„Vzhľadom na medializáciu začatia konkurzného konania voči našej spoločnosti dávame na vedomie, že uvedená skutočnosť nijakým spôsobom nemá vplyv na existenciu a fungovanie HC Nové Zámky s.r.o. t.j. zároveň hokejového klubu. Vyhlásením konkurzného konania nie je ohrozená naša športová ani ekonomická činnosť. Náš klub pracuje v štandardnom režime a máme za to, že podľa platnej legislatívy, právneho poriadku SR a na základe komunikácie s renomovanými konkurznými právnikmi nie je predpoklad, že by mohol byť na nás reálne vyhlásený konkurz.“

„Posudzované ekonomické ukazovatele na základe, ktorých by sa eventuálny konkurz mohol vyhlásiť, sú dlhodobo pozitívne a hospodárenie HC Nové Zámky s.r.o. je v primeranej ekonomickej kondícii.“

„Rešpektovanie právneho poriadku SR znamená aj fakt ovládať právnickú terminológiu a rozlíšiť dva zásadné a odlišné pojmy a to začatie konkurzného konania a vyhlásenie konkurzu. Začatie konkurzného konania nasvedčuje len tomu, že návrh na vyhlásenie konkurzu spĺňa formálne náležitosti, pričom v tomto štádiu sa ani len neskúma, či je daný dôvod na vyhlásenie konkurzu, tieto skutočnosti sú predmetom posudzovania v ďalších štádiách konania. Uvedené je potrebné brať na vedomie a selektovať skutočnosť, že na našu spoločnosť konkurz vyhlásený nie je. Rovnako je potrebné si uvedomiť, že ak súd konkurzné konanie začaté na základe návrhu veriteľa na vyhlásenie konkurzu zastaví z dôvodu osvedčenia našej platobnej schopnosti, veriteľ môže byť za splnenia zákonných podmienok zaviazaný na náhradu škody, ktorá nám v súvislosti s účinkami začatia konkurzného konania vznikne.“

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

MHC Nové Zámky v sezóne 2018/2019
41
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM