Prokop Slováček Krimi

Vrahovi manželky a dcéry Petrovi Kramnému potvrdili trest. Pôjde do väzenia na 28 rokov

Vrchný súd v Olomouci potvrdil dnes trest 28 rokov väzenia Petrovi Kramnému, ktorý na dovolenke v Egypte zavraždil svoju manželku a dcéru.

Ilustračný obrázok k článku Vrahovi manželky a dcéry Petrovi Kramnému potvrdili trest. Pôjde do väzenia na 28 rokov
Zdroj: internet

Po roku sa tak podľa spravodajského servera Novinky.cz skončil jeden z najsledovanejších prípadov českej justície. Verdikt je právoplatný, aj keď Kramný môže podať odvolanie na Najvyšší súd ČR.

Súd podľa webu iDNES.cz zamietol všetky návrhy na doplnenie dokazovania, napríklad výsluch egyptského patológa, alebo konfrontáciu súdnych lekárov kvôli údajne sfalšovaným fotografiám histologických preparátov.

PREČÍTAJTE SI AJ: Ako chutia deťom Draxlerove zdravé recepty? Prax ukázala, že si na ne len veľmi ťažko zvykajú

Vrchný súd však zmiernil náhrady za nemajetkovú ujmu príbuzným Moniky Kramnej. Jej manžel tak nemusí zaplatiť milióny, ale „len“ státisíce korún. Štátna zástupkyňa žiadala pre Kramného 30 rokov väzenia, obhajkyňa naopak úplné zbavenie viny a prepustenie z väzby, prípadne zrušenie rozsudku.

Petr Kramný bol odsúdený za vraždu svojej manželky Moniky a osemročnej dcéry Kláry, ktoré podľa súdu v júli 2013 úmyselne usmrtil elektrickým prúdom v hotelovej izbe počas dovolenky v egyptskom letovisku Hurghada.

PREČÍTAJTE SI AJ: SVET O SLOVENSKU: Briti sa boja brutálnych slovenských futbalových fanúšikov

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie