Aktualizované Správy Krimi

Vražda Kuciaka a Kušnírovej: Zverejnili identikit možného svedka

Dozorujúci prokurátor z Úradu špeciálnej prokuratúry sa postavil pred novinárov. Informoval o najnovších informáciách o vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Ilustračný obrázok k článku Vražda Kuciaka a Kušnírovej: Zverejnili identikit možného svedka
Zdroj: TASR

Dozorujúci prokurátor z Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) zverejnil v pondelok identikit muža, ktorý môže mať informácie o vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Podľa jeho slov môže táto osoba „disponovať informáciami ku samotnému skutku, prípadne k osobám, ktoré sa na spáchaní skutku mohli podieľať“. Zatiaľ neznámu osobu prokurátor vyzval, aby sa sama prihlásila na príslušných úradoch – priamo na ÚŠP v Pezinku, alebo na Národnej kriminálnej agentúre, národnej protizločineckej jednotke.

Od začiatku prebiehalo vyšetrovanie v dvoch rovinách. „Prvá bola zameraná na zistenie totožnosti samotného vykonávateľa vraždy a osôb, ktoré mu poskytovali pomoc pri jeho spáchaní, druhá sa zameriavala na zistenie motívu a predpokladaného objednávateľa vraždy,“ uviedol.

Vyšetrovanie sa v súčasnosti zameriava na dva hlavné okruhy práce zavraždeného novinára. „Z pochopiteľných dôvodov nebudeme tieto bližšie špecifikovať, pretože uverejňovanie akýchkoľvek detailnejších informácií napomáha iba páchateľom zorientovať sa vo veci a v snahe vyhnúť sa trestnému postihu.“ Prokurátor potvrdil, že išlo o vraždu na objednávku.

Prokurátor uviedol, že v rámci vyšetrovania poskytovali všetky informácie a zabezpečené dôkazy aj medzinárodnému vyšetrovaciemu tímu. Prokuratúra zatiaľ nemá konkrétneho obvineného vo veci vraždy novinára.

Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Kuciaka a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM