Regióny Zo Slovenska

Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle má byť realitou ešte tento rok

Vyhliadka v areáli bývalej raketovej základne by mala byť vysoká 21 metrov, teda zhruba ako sedemposchodová budova.

Ilustračný obrázok k článku Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle má byť realitou ešte tento rok
5
Galéria
Zdroj: Architekti Šebo Lichý

Novej vyhliadkovej veže na Devínskej Kobyle by sa mohli Bratislavčania a návštevníci hlavného mesta dočkať ešte tento rok. Mestská časť Devín, ako príslušný stavebný úrad, začala koncom mája stavebné konanie.

Výstavba

Výstavba by sa podľa predbežných odhadov mohla začať budúci mesiac. „Vzhľadom na zložité dokladovanie veľkého počtu dokumentácie a vyjadrení sa celý proces natiahol. Je však pravdepodobné, že 1. júla začneme so samotnou výstavbou,“ uviedol devínskonovoveský starosta Dárius Krajčír.

Pôvodne sa totiž malo začať s výstavbou v auguste minulého roka, neskôr sa ako termín sprístupnenia novej vyhliadky spomínala prvá polovica tohto roka. Trvanie výstavby sa odhaduje na zhruba dva mesiace.

Výhľad na Alpy

Vyhliadka v areáli bývalej raketovej základne by mala byť vysoká 21 metrov, teda zhruba ako sedemposchodová budova. Tvoriť ju bude sedem vyhliadok, tie najkrajšie majú ponúkať najvyššie poschodia. Návštevníkom by mala ponúkať výhľady na Alpy či Viedeň, v prípade dobrého počasia až na Zobor v Nitre.

Dostupná by mala byť peším aj cyklistom. Má to byť verejne prístupná atrakcia, samospráva vstupné neplánuje vyberať. Budú tam však výstražné tabuľky, ktoré budú upozorňovať na to, že napríklad v zime bude na vyhliadku vstup zakázaný.

Na Devínskej Kobyle postavia vyhliadkovú vežu
5
Galéria
Zdroj: Architekti Šebo Lichý

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM