Jakub Forgács Regióny

Vylepšená KAPUSTNICA či čudná KOMBINÁCIA chutí: Dali by ste si NETRADIČNÉ vianočné jedlá?

Štedrá večera sa líši v mnohých slovenských domácnostiach. Nie všade sa totiž ľudia napchávajú iba kapustnicou, kaprom so šalátom či koláčmi.

Ilustračný obrázok k článku Vylepšená KAPUSTNICA či čudná KOMBINÁCIA chutí: Dali by ste si NETRADIČNÉ vianočné jedlá?
Zdroj: TASR

Vianoce sú predo dvermi a domácnosti sa chystajú na štedrovečernú hostinu. Kým niekde sú verní tradičným jedlám, ktoré si s najkrajšími sviatkami roka spájame, inde narazíme aj na menej zvláštne dobroty. Tu je niekoľko z nich.

Vylepšená kapustnica

Kapustnica je považovaná za tradičnú vianočnú pochúťku. Rodina Natálie zo stredného Slovenska ju už niekoľko generácií vylepšuje špeciálnou prísadou – hrachovou kašou. Pôvod tohto jedla je podľa Natálie niekde z okolia Detvy.

„Kapustnicu pripravujeme normálnu, so smotanou a hrachovú kašu tiež klasickú, ale hustú. Najskôr si do taniera naberieme kašu a potom kapustnicu. Nemiešame ich však dokopy,“ vysvetlila.

Keďže je totiž kaša hustá, tak zostáva oddelene aj na tanieri a tak ju aj jedia.

Pšeničná polievka

Menej tradičným jedlom je aj polievka, ktorú pripravuje pani Katarína z Banskej Bystrice. Na štedrovečernom stole u nich nechýba pšeničná polievka so sušenými slivkami, nasekanými vlašskými orechmi, medom a prípadne makom.

„Myslím, že recept pochádza od komunity slovenských rodín žijúcich v Rumunsku, z karpatskej oblasti Sučava. Môj otec sa tam narodil,“ vysvetlila pani Katarína, ktorá takúto polievku jedávala od detstva a stále ju varí ona aj niekoľko rodinných príslušníkov.

Existujú však aj oveľa kurióznejšie kombinácie vianočných jedál. Viac sa dočítate na nasledujúcej strane.

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM