Webnoviny - Svet

Vyšetrovanie kanibala s Kysaku skončilo, zavraždil dve ženy

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 5. septembra (WEBNOVINY) – Vyšetrovanie prípadu údajného kanibala z Kysaku je ukončený. To preukázalo, že Matej Čurko má na svedomí smrť dvoch žien.

„Znaleckým skúmaním z odboru súdneho lekárstva bolo jednoznačne preukázané, že dve ženy boli zavraždené a páchateľom bol Matej Čurko“, uviedla hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová.

Z GPS, ktoré mal pri sebe, našli policajti miesto s ich telami a v jeho fotoaparáte boli aj fotky z tohto miesta. „Všetky miesta, ktorých súradnice boli znaleckým skúmaním zistené, policajti prehľadali. Iné telesné pozostatky však nenašli“, informovala hovorkyňa.

Slovenská polícia spolupracovala aj s talianskymi kolegami, ktorí objasňovali podobné prípady. „Po vzájomnej konzultácii nebol vytypovaný žiaden prípad na území Talianska, ktorý by mohol spáchať Matej Čurko,“ dodala Baloghová. Vyšetrovanie navyše nepreukázalo, že by spáchal akýkoľvek ďalší trestný čin, vrátane kanibalizmu, či už u nás alebo v zahraničí.

Matej Čurko. zomrel vlani v máji po policajnom zásahu pri Kysaku v okrese Košice-okolie. Polícia mala už skôr avízo, že na internetový inzerát samovraha zo Švajčiarska odpovedal Slovák z obce Sokoľ v Košickom okrese. Ten Švajčiarovi sľúbil, že ho v lese pri Kysaku zabije. Podľa plánu mal potom mäso nakoreniť, aby telo nerozniesla zver, a postupne ho konzumovať.

Cudzinec sa však zľakol a všetko oznámil polícii. Namiesto Švajčiara tak 10. mája pricestoval vlakom do Kysaku policajný agent a stretol sa s Matejom Čurko. Ten potvrdil agentovi, že má pri sebe pílky, nože, korenie, ako aj tabletky, ktorými ho mal uspať skôr, než ho zavraždí. Keď chceli muža zatknúť, strhla sa prestrelka.

Policajti zasiahli podozrivého niekoľkými ranami, pričom údajný kanibal na policajtov vystrelil sedem rán. Matej Čurko zomrel dva dni po incidente 12. mája.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM