Výsledky sobotňajších zápasov futbalovej I. ligy

Ilustračné foto SITA/AP BRATISLAVA 28. augusta (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 7. kola druhej najvyššej slovenskej súťaže – I. ligy 2010/2011:

LAFC Lučenec – FK Bodva Moldava nad Bodvou 1:0 (1:0) Gól: 12. Balaško, ŽK: 24. Golian, 85. Kamendy, 88. Hamuľak – 11. Gavlák, 17. L. Horváth, 54. Kokanovič, 65. T. Pančík, 89. Nemček, ČK: 88. Brezina (Moldava) za kopnutie súpera bez lopty, rozhodovali: Debnár – Poláček, Benko, 920 divákov Domáci využili hneď prvú šancu zápasu v 12. min, keď si na center Kamendyho nabehol Balaško a hlavou otvoril skóre. V 34. min v páde nebezpečne pohrozil hosťom Slančík, ale brankár jeho pokus vyrazil na roh. V 52. min sa podarilo hosťom prekonať Michalíka Gavlákom, lenže gól neplatil pre postavenie mimo hry. V závere si domáci vypracovali ešte niekoľko šancí, ale nevyužili ich.

MFK Dolný Kubín – FK Púchov 4:1 (0:0) Góly: 68. a 86. Jurky, 90.+ R. Chomistek, 90.+ Z. Savič – 80. M. Korený, ŽK: 87. Ilič – 20. M. Korený, 60. Trhan, ČK: 80. M. Korený (Púchov) po druhej ŽK, rozhodovali: Eperješi – Henrich, Borsányi, 350 divákov Domáci mali počas celého zápasu územnú prevahu, aj keď sa šance v prvom polčase rodili ťažko. V druhom dejstve s väčšou aktivitou pribudlo aj viac šancí, čoho výsledkom boli aj góly a domáci zaslúžene zvíťazili 4:1.

MFK Zemplín Michalovce – AS Trenčín 1:5 (0:2) Góly: 90.+ Kunca – 52. a 64. Adi Fanendo, 35. V. Horváth, 42. Depetris, 80. Štefánik, ŽK: 22. Baez, 40. Kleščík, 43. Depetris (všetci Trenčín), rozhodovali: Straka – Lieskovský, Ádám, 1456 divákov Domáci mohli viesť už od prvej minúty, ale bomba Ruskovského skončila na brvne. Hostia vyťažili hneď zo svojej prvej strely na bránku, ktorej autorom bol v 35. min Vojtech Horváth. Už o sedem minút zvýšil Depetris na 2:0. Po prestávke Adi Fanendo a Štefánik zvýšili vedenie hostí na 5:0. V nadstavenom čase korigoval na konečných 1:5 osemnásťročný Kun­ca.

MŠK Rimavská Sobota – ŠK SFM Senec 1:0 (1:0) Gól: 1. J. Pisár, ŽK: 45. Vargic, 56. Práznovský – 72. Železník, rozhodovali: Smolák – Jankovič, M. Sluk, 400 divákov Domáci udreli hneď v prvej minúte, keď Pisár z dvanástich metrov prekonal brankára Matláka. Ďalšiu šancu mal v 38. min domáci Líška, ale hlavičkoval nad. Na začiatku druhého polčasu mohol po zlej rozohrávke hosťujúceho brankára strieľať do prázdnej bránky Pisár, ale trafil iba spojnicu žrde a brvna. V poslednej päťnásťminútovke sa snažili hostia o vyrovnanie. Najbližšie k nemu bol Hromkovič, ale zblízka mieril nad.

MFK Tatran AOS Liptovský Mikuláš – Slovan Duslo Šaľa 2:0 (0:0) Góly: 48. Kandera, 62. M. Bezák (z pok. kopu), ŽK: 35. Balluch, 64. Lišivka – 11. Tomiš, 59. Sailer, 59. Matejov, 61. Gála, 86. Mujkoš, rozhodovali: Kružliak – Mókoš, Petríček, 720 divákov Šaľa prišla do Liptovského Mikuláša s defenzívnou taktikou, čo jej prekazil až v druhom polčase strelou z 20 m Kandera. V 62. min víťazstvo 2:0 potvrdil z pokutového kopu Milan Bezák.