Vyšli Sounds Of The Universe skupiny Depeche Mode

WEBNOVINY.SK

Webnoviny -

<html xmlns=„http:/­/www1.webnovi­ny.sk/Newsml/xhtml­.xsd“> <head>
<title/> </head> <body>BRATISLAVA 17. apríla (WEBNOVINY) – Dnes vyšiel jeden z najočakávanejších albumov tohto roka – Sounds Of The Universe skupiny Depeche Mode. Fanúšikovia a fanúšičky si ho môžu zaobstarať hneď v niekoľkých formátoch – ako štandardné CD, rozšírenú „deluxe“ edíciu s DVD s živou nahrávkou priamo zo štúdia, dvojvinyl alebo špeciálny box troch CD, dvoch kníh a DVD.

Posledná verzia prinesie okrem nového albumu aj CD s remixami a raritnými demonahrávkami, DVD s dokumentárnym filmom, rozhovorom s kapelou a jej komentárom k albumu a jeho nahrávaniu. Táto luxusná verzia však vyjde len v limitovanom náklade niekoľko tisíc kusov.

Na dvanástom štúdiovom albume sa Depeche Mode podľa kritikov vracajú do obdobia, keď stvorili nezabudnuteľné Some Great Reward (1984) alebo Black Celebration (1986). Mnohé už naznačil pilotný singel Wrong s naliehavým spevom Davida Gahana. O videoklip, ktorý pochmúrnu atmosféru skladby podčiarkuje, sa postaral režisér Patrick Daughters. Recenzie v aktuálnych vydaniach českých hudobných časopisov Report a Filter hodnotia album Sounds Of The Universe takmer plným počtom bodov a podobne je to i vo svetových médiách.

Album Sounds Of The Universe obsahuje 13 skladieb. Produkoval ho Ben Hiller, ktorý sa producentsky podieľal aj na nahrávke Playing The Angel z roku 2005. Novinku príde skupina Depeche Mode predstaviť i na Slovensko. V rámci Tour Of The Universe vystúpi 22. júna v Bratislave.

Agentúru SITA o tom informoval Gabriel Drenka z EMI Slovakia.

SITA</body> </html>

Tento článok nie je možné komentovať.