Webnoviny - Svet

Weissovi st. pribudol úspech do trénerskej vitríny

WEBNOVINY.SK

RÍM 26. augusta (WEBNOVINY) – Vladimírovi Weissovi st. pribudol vo štvrtok ďalší úspech do osobnej trénerskej vitríny, s tímom úradujúceho slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava sa dokázal kvalifikovať do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2011/2012, keď v dvojzápase play-off vyradil slávny AS Rím.

Štyridsaťšesťročný Bratislavčan, ktorý je zároveň i slovenským reprezentačným koučom, predtým v sezóne 2005/2006 postúpil s Artmediou Petržalka do základnej skupiny Ligy majstrov a v roku 2010 premiérovo priviedol národný výber na majstrovstvá sveta v Juhoafrickej republike.

Zaujímavosťou je, že Weiss st. na spomenutom svetovom šampionáte „ušil“ taktiku na vtedajších majstrov sveta Talianov a po prekvapujúcom víťazstve 3:2 Slováci postúpili do vyraďovacej fázy. Podobný scenár sa zopakoval aj v play-off EL UEFA.

V úvodnej bratislavskej konfrontácii uspeli domáci 1:0 a v rímskej odvete uhrali remízu 1:1 znamenajúcu postup.

„Milujem Taliansko, jeho kultúru i futbal. Pre mňa sú to dve veľké víťazstvá, jedno na reprezentačnej úrovni bolo dôležité, druhé som dosiahol na klubovej úrovni. Obe si vážim rovnako,“ reagoval úspešný kouč na tlačovej besede na otázku z novinárskej obce.

Nečakaným ťahom kouča AS Luisa Enriqueho bolo stiahnutie kapitána Francesca Tottiho z ihriska, za ktoré ho zrejme čaká zdrvujúca kritika. Aj táto téma sa dostala na pretras na pozápasovej bilancii s oboma trénermi.

„Vážim si Luisa Enriqueho a nechcem kritizovať svojho trénerského kolegu, to by som nikdy neurobil. Osobne by som však Tottiho nestriedal. Keď odišiel Totti, naše šance stúpli,“ nechal sa počuť Weiss st.

„Slovan veľmi dobre bránil, v ofenzívnej hre sa ešte musíme poriadne zlepšiť. Jediným riešením na zlepšenie útočnej fázy je tvrdá práca. Funkcia trénera je vždy náročná, je tvrdo kritizovaná najmä v podobných chvíľach, ako sú tieto. Tottiho som vystriedal v zápase a urobil by som to opäť. Mám zodpovednosť za celý tím a nielen za jedného hráča. Výsledok je hrozný, som z neho smutný,“ povedal nešťastný Enrique.

Odporúčame:

Hrdina belasých Štepanovský: Sníval som o góle

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM