Aktualizované Marek Kravjar Správy Zo Slovenska

Z boja neodchádzam! Lipšic prehovoril, či sa stane ministrom

Od včera kolujú zvesti, že by budúci premiér Igor Matovič videl rád Daniela Lipšica ako ministra.

Ilustračný obrázok k článku Z boja neodchádzam! Lipšic prehovoril, či sa stane ministrom
Zdroj: TASR
Je Igor Matovič dobrý premiér?

Šéf OĽaNO Igor Matovič dnes na tlačovej konferencii u prezidentky Zuzany Čaputovej povedal, že by si vedel advokáta a bývalého ministra Daniela Lipšica predstaviť na poste ministra.

Považuje ho za kvalitného človeka a je preto v hre. „Bol veľkou posilou v čase Radičovej vlády, takže teoreticky áno,“ odpovedal na otázku. S Lipšicom sa však ešte ani nestihol na túto tému rozprávať a už je všetko inak.

Daniel Lipšic na svojom Facebooku dnes podvečer zverejnil svoje stanovisko, kde aj hypotetickú ponuku Igora Matoviča odmieta.

„Cením si záujem verejnosti, aj slová Igora Matoviča na dnešnom brífingu po stretnutí s prezidentkou republiky.Rozhodol som sa však, že v súčasnosti nebudem reflektovať na žiadnu ponuku stať sa členom nastupujúcej vlády. Svoje rozhodnutie som oznámil aj budúcemu premiérovi,“ píše Lipšic.

Z boja neodchádzam

Podľa jeho slov ho k tomu vedú dva dôvody. „Po prvé som demokrat, preto si myslím, že kľúčové posty vo vláde by mali zastávať ľudia, ktorí sa uchádzali vo voľbách o dôveru občanov. Ja som v týchto voľbách nekandidoval a nie som v politike. A po druhé – ako som už opakovane povedal, som presvedčený, že som pre spoločnosť dnes prospešnejší v postavení advokáta,“ vysvetľuje.

Ďalej píše, že prebiehajú súdne pojednávania, ktoré sú kľúčové pre osud spravodlivosti na Slovensku a nezvykne odchádzať od nedokončenej práce. Dúfa, že jeho dôvody, aj keď s nimi nemusia ľudia súhlasiť, pochopia.

Vzápätí ale dodáva: „Som kedykoľvek ochotný pomôcť nastupujúcej vláde a budúcemu premiérovi.Právo a spravodlivosť zostávajú mojou životnou a srdcovou témou.“

A na záver dodáva: „Z boja teda neodchádzam!“

Ste spokojní s výsledkami parlamentných volieb?

nie
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM