Milan Hanzel Správy Zo zahraničia

Z policajta sa vykľul sériový vrah: S pravdou vyšiel von po polstoročí!

Hrýzlo ho svedomie? "Zabijak zo zlatého štátu" sa na súde v kalifornskom Sacramente priznal k viacerým vraždám, desiatkam prípadov znásilnenia a únosov.

Ilustračný obrázok k článku Z policajta sa vykľul sériový vrah: S pravdou vyšiel von po polstoročí!
Zdroj: TASR

Bývalý policajt Joseph James DeAngelo prezývaný zabijak zo zlatého štátu (Golden State Killer), potvrdil, že je neslávne známym zabijakom a zločincom, ktorý v 70. a 80. rokoch minulého storočia vyčíňal v americkom štáte Kalifornia.

Už je z neho starec

DeAngela (74) do súdnej siene priviezli na vozíku. Na sebe mal oranžovú väzenskú kombinézu a kryt tváre a na sudcove otázky podľa AFP odpovedal jednoducho slovami „áno“, „nie“ a „vinný“. Prokurátorka Amy Hollidayová povedala, že DeAngelo sa priznal k 13 bodom vraždy prvého stupňa s cieľom vyhnúť sa trestu smrti, uvádza na svojej webovej stránke spravodajská stanica CNN.

Na slobodu sa už nedostane

DeAngelovi podľa Hollidayovej štát Kalifornia vymeral 11 za sebou nasledujúcich doživotných trestov odňatia slobody bez možnosti predčasného prepustenia. Podľa Hollidayovej sa muž vzdáva práva na odvolanie. DeAngela identifikovali a zadržali v apríli 2018. Polícia ho sledovala a nakoniec aj dolapila vďaka zhode jeho DNA so vzorkami získanými zo starých vrážd.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie