Lucia Lauková Správy

Z armádneho skladu pri Trenčíne mali zmiznúť aj odpaľovacie zariadenia

Armáda prišla o časť materiálu z Muničného skladu ozbrojených síl v Trenčíne - Kubrej. Podľa najnovších informácií nemala zmiznúť len munícia.

Ilustračný obrázok k článku Z armádneho skladu pri Trenčíne mali zmiznúť aj odpaľovacie zariadenia
Zdroj: TASR

Z vojenského skladu pri Trenčíne nezmizla len munícia, ale aj mimoriadne účinné odpaľovacie zariadenia. Informuje o tom televízia Markíza na portáli tvnoviny.sk. Prípady strateného arzenálu vyšetruje Národná kriminálna agentúra. Ministerstvo obrany (MO) SR hlási, že už majú všetko spočítané, uvádza Markíza.

Podľa jej informácií má armáde chýbať až 11 kusov takzvaných odpaľovacích zariadení. Ako sa pre televíziu vyjadril bezpečnostný analytik Jaroslav Naď, tzv. RPG zbrane používajú špeciálne jednotky pri rôznych operáciách. Osvedčili sa aj vo vojnách v Afganistane, ale aj na Ukrajine. Záujem o ne majú i teroristi. Sú mimoriadne účinné – vozidlo dokážu zneškodniť na vzdialenosť niekoľkých stoviek metrov.

Hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková v reakcii na otázku o stratených RPG zbraniach pre Markízu uviedla: „O výsledkoch inventarizácie munície vo vojenských skladoch a prijatých opatreniach budeme informovať na tlačovej konferencii tento piatok (8.12.) a tam všetko zodpovieme.“

MO v apríli tohto roka informovalo o kontrole v Muničnom sklade ozbrojených síl v Trenčíne – Kubrej, ktorá zistila, že v ňom chýba časť materiálu. V júni rezort v rámci mimoriadnej inventarizácie zistil, že z Muničného skladu Sklené pri Martine zmizlo 300 000 nábojov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM