Webnoviny - Svet

Za zneužívanie nevlastnej dcéry si odsedí sedem rokov

WEBNOVINY.SK

KOŠICE 15. decembra (WEBNOVINY) – Na sedem rokov väzenia v ústave s minimálnym stupňom stráženia odsúdil Okresný súd Košice II Stanislava (45 r.) z Košíc za trestný čin sexuálneho zneužívania.

Uznal ho vinným, že od leta 2005 do októbra 2007 opakovane vykonával pohlavný styk s dcérou svojej družky. Dievča malo v roku 2005 štrnásť rokov. Podľa rozsudku si obžalovaný sex s maloletou „vynútil hrozbami o rozpade rodiny“.

Prokuratúra v obžalobe tvrdila, že k zneužívaniu dochádzalo už od roku 2001, v ktorom dievča dosiahlo desať rokov. Súd po opätovnom vypočutí poškodenej začiatok skutku posunul do roku 2005.

Okrem výpovede maloletej a jej matky, ktorá prípad oznámila polícii, Stanislavovi priťažil aj posudok znalkyne z psychológie. Vyšetrením dievčaťa zistila, že sa snaží na nepríjemnú životnú etapu zabudnúť.

„Otčima sa bojí a úplne odmieta jeho osobu," povedala znalkyňa. Stanislav vykonávanie sexuálnych praktík s nevlastnou dcérou nepoprel. Podľa jeho verzie sa však s dievčaťom mali navzájom radi a intímnym vzťahom ju zachránil pred zlou partiou, alkoholom a záškoláctvom.

„Písala mi ľúbostne SMS-ky. Nerobil som žiaden nátlak, všetko robila dobrovoľne. Ja som sa o ňu staral. Ale viem, že som urobil chybu, keď som dovolil, aby sa do mňa zaľúbila," hovoril. Prípad označil za komplot svojej družky proti nemu.

„Jej matka o tom vedela, ale neriešila nič. Čakala na príležitosť, aby ma mohla s novým priateľom pripraviť o byt a moje úspory," tvrdil. Súd takúto obranu odmietol ako nevierohodnú a zároveň nepodstatnú pre posúdenie trestnosti skutku. Stanislav proti rozsudku podal odvolanie, o ktorom rozhodne krajský súd.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM