Zo Slovenska

Zadali ste nesprávne údaje pri KÚPE diaľničnej známky? Čas na opravu sa bude MENIŤ!

Protimonopolný úrad (PMÚ) SR oslovil ministerstvo a NDS s požiadavkou na zváženie úpravy podmienok tak, aby boli prospešnejšie pre zákazníkov.

Ilustračný obrázok k článku Zadali ste nesprávne údaje pri KÚPE diaľničnej známky? Čas na opravu sa bude MENIŤ!
Zdroj: Dnes24.sk , Pexels.com

V prípade chybného či neúplného zadania údajov pri nákupe elektronickej diaľničnej známky bude mať zákazník možnosť opravy, doplnenia alebo zmeny týchto údajov najneskôr do 15 minút od uskutočnenia nákupu.

Protimonopolný úrad (PMÚ) SR oslovil Ministerstvo dopravy SR a Národnú diaľničnú spoločnosť s požiadavkou na zváženie úpravy obchodných podmienok tak, aby boli prospešnejšie pre zákazníkov, informoval v pondelok PMÚ.

Žiadosť o opravu

„Zo strany Národnej diaľničnej spoločnosti bol úrad vyrozumený, že zmena znenia všeobecných obchodných podmienok bude realizovaná v tom zmysle, že dôjde k predĺženiu lehoty na vykonanie opravy, doplnenia alebo zmeny chybne alebo neúplne zadaných údajov do konca príslušného kalendárneho dňa. Zároveň bude umožnené požiadať o vykonanie opravy údajov aj po uplynutí uvedenej lehoty a to v prípade, ak prevádzkovateľ vozidla preukáže, že chybne zadané evidenčné číslo vozidla v čase úhrady diaľničnej známky nebolo pridelené žiadnemu vozidlu,“ informoval úrad.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM