Krimi

Zadržali muža, ktorý pred rokmi ukradol 12 MILIÓNOV korún: Jeho reakcia vás ŠOKUJE!

Namiesto agresívneho zlodeja policajti zadržali 68-ročného muža s barlami. Na kriminalistov sa vraj doslova tešil.

Ilustračný obrázok k článku Zadržali muža, ktorý pred rokmi ukradol 12 MILIÓNOV korún: Jeho reakcia vás ŠOKUJE!
Zdroj: Polícia Českej republiky

Českí kriminalisti zadržali muža, ktorý pred takmer 30 rokmi prepadol spolu s komplicom v Nitre vozidlo bezpečnostnej agentúry. Páchatelia pri čine ukradli vyše 12 miliónov slovenských korún. TASR o tom informuje na základe vyhlásenia českej polície zverejneného v pondelok.

Pátranie po dolapenom páchateľovi lúpeže z roku 1995 bolo na Slovensku celé roky neúspešné, no v roku 2007 sa podarilo zistiť, že by sa mohol nachádzať v Česku. Na muža preto vydali medzinárodný zatykač a upovedomili českú políciu.

Prečítajte si tiež

Neuveriteľná reakcia

Muž používal falošné meno a bolo preto ťažké ho vypátrať, no polícia dostala typ, že hľadaný by sa mal v auguste dostaviť do jednej z pražských nemocníc na vyšetrenie.

„Pre kriminalistov bolo potom prekvapením, že namiesto agresívneho zlodeja zadržali 68-ročného muža s barlami, ktorý sa na kriminalistov doslova tešil. Podľa jeho slov sa mu veľmi uľavilo, že sa konečne nemusí za seba na každom rohu obzerať, kedy si preňho prídu,“ uviedol vo vyhlásení hovorca krajského policajného riaditeľstva v Prahe Richard Hrdina.

Späť na Slovensko

Zároveň dodal, že vzhľadom na zdravotný stav muža nemuseli policajti pri zadržiavaní použiť ani putá.

Zadržaný si v nemocnici ešte zaobstaral potrebné lieky a previezli ho na políciu, odkiaľ putoval späť na Slovensko, kde si odpyká zvyšok z 12-ročného trestu odňatia slobody.

Lúpežný prepad v Nitre

Bližšie informácie o páchateľovi ani jeho treste česká polícia neuviedla. Priblížila však prípad z roku 1995, keď zadržaný spolu s komplicom v júli prepadli v Nitre vozidlo bezpečnostnej agentúry prevažujúce veľký obnos peňazí.

Páchatelia si so zbraňou v ruke vyžiadali kľúče od vozidla, z ktorého vzali dva kufríky s hotovosťou. Pracovníka bezpečnostnej agentúry omráčili niekoľkými údermi do hlavy a následne sa po nich zľahla zem.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Byl moc rád, že ho policie konečně našla a že se už nemusí neustále dívat přes rameno, kdy si pro něj přijdou...celých...

Posted by Policie České republiky on Monday, January 2, 2023
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM