Webnoviny - Svet

Zaujímavosti pred šampionátom v JAR

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP BRATISLAVA 17. mája (WEBNOVINY) – Zaujímavosti pred XIX. majstrovstvami sveta vo futbale, ktoré sa začnú 11. júna v Juhoafrickej republike.

Austrália nemôže vyhrať šampionát, tvrdí Verbeek Tréner austrálskej futbalovej reprezentácie Pim Verbeek vyhlásil, že jeho mužstvo nemôže vyhrať svetový šampionát. „Môžeme prekvapiť, ale na to, aby sme získali titul, potrebujeme najmenej 20 špičkových hráčov,“ uviedol Verbeek pre magazín Alpha. Austrálsky kouč síce pochválil svojich hráčov, ale ako keby im chýbalo potrebné ego. „Zaslúžili by si viac uznania za to, čo dosiahli v uplynulých dvoch rokoch,“ dodal Verbeek, ktorý po MS v pozícii trénera Austrálie končí a bude pracovať pre Marockú futbalovú federáciu. Austrália sa v základnej D-skupine MS 2010 stretne s Nemeckom, Srbskom a Ghanou.

Parreiru teší rastúca forma Juhoafričanov Tréner juhoafrickej futbalovej reprezentácie Carlos Alberto Parreira vyzdvihol zjavný nárast formy svojho tímu, ktorý v príprave na MS zvíťazil v nedeľu nad Thajskom 4:0. „Na našom výkone som videl veľa pozitív, badať veľké zlepšenie. Sme v záverečnej fáze prípravy a dobré výsledky nám dodávajú sebadôveru. Teraz nás čakajú silnejší súperi, preto očakávam fyzicky náročnejšie stretnutia,“ skonštatoval brazílsky kouč Juhoafričanov. Tím usporiadateľskej krajiny sa v príprave na šampionát stretne ešte s Bulharskom, Kolumbiou a Dánskom.

Seaman preferuje na post jednotky Jamesa Bývalý gólman Arsenalu a anglickej futbalovej reprezentácie David Seaman preferuje na post brankárskej jednotky „Albiónu“ na MS 2010 Davida Jamesa. „Pre mňa je jednotkou práve on,“ uviedol 75-násobný reprezentant Anglicka v rokoch 1998 až 2002. „Má veľa skúseností, je spoľahlivý a stále podáva výborné výkony. Niektorí vravia, že v 39 rokoch je už príliš starý, ale aj ja som práve v tomto veku prežíval najúspešnejšie obdobie svojej kariéry. Vek nie je nijaký faktor,“ zdôraznil 46-ročný Seaman, ktorý ešte dodal, že anglické reprezentačné mužstvo vedené talianskym koučom Fabiom Capellom má veľkú šancu získať titul majstrov sveta.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM